Již třetí ročník festivalu světla se koná od čtvrtka 15. do 18. října. Celkem čtyři říjnové večery se tak mohou návštěvníci festivalu těšit z úchvatné světelné show, která opět rozsvěcí ulice Prahy.

Mezi hlavní atrakce festivalu patří i tentokrát videomapingy významných pražských budov. Stejně jako loni bude i tentokrát probíhat projekce na průčelí kostela Sv. Ludmily na Náměstí Míru a na rokokové fasádě paláce Kinských na Staroměstském náměstí. Třetí videopamming mohou návštěvníci festivalu spatřit na Letohrádku Kinských, který se nachází v Kinského zahradě na pražském Smíchově.

Signal festival 2014 - Evoluce zdroj: SIGNAL FESTIVAL / foto: Michal Ureš
Signal festival 2014 – Evoluce
zdroj: SIGNAL FESTIVAL / foto: Michal Ureš

S jednotlivými světelnými instalacemi se mohou návštěvníci festivalu setkat například před Rudolfinem, kde bude roztažena rozměrná síť, která bude imitovat mořské vlnobití. Na Střeleckém ostrově bude zase finský umělec Kari Kola prezentovat svoji světelnou show s názvem Magic Garden. S dalšími instalacemi se návštěvníci festivalu setkají například na Kampě, Ovocném trhu nebo na Náměstí Republiky. Jedna z instalací je umístěna i na Petřínské rozhledně.

kalendarbannerchalabala

Signal festival 2014 - Murmur zdroj: SIGNAL FESTIVAL / foto: Alexander Dobrovodský
Signal festival 2014 – Murmur
zdroj: SIGNAL FESTIVAL / foto: Alexander Dobrovodský

Největším tahákem letošního ročníku SIGNAL festivalu je bezesporu velkolepá sférická produkce uvnitř nafukovací kopule o velikosti pětipatrového domu. Tato patnáctiminutová audiovizuální show francouzského umělce Joanieho Lemerciera je umístěna na Klárově na Malé Straně.

Signal festival 2014 - Zona zdroj: SIGNAL FESTIVAL / foto: Julie Hrnčířová
Signal festival 2014 – Zona
zdroj: SIGNAL FESTIVAL / foto: Julie Hrnčířová

Novinkou letošního ročníku festivalu je také bohatý program, připravený pro odbornou veřejnost. Konference SIGNAL Future Forum je především zaměřena na problematiku kreativních průmyslů. Vzdělávací platforma TRANSMIT pak nabízí prostor vizuálním umělcům, designérům a kurátorům, k výměně informací, znalostí a zkušeností z oboru.

Signal festival 2014 - Evoluce zdroj: SIGNAL FESTIVAL / foto: Alexander Dobrovodský
Signal festival 2014 – Evoluce
zdroj: SIGNAL FESTIVAL / foto: Alexander Dobrovodský

Pro všechny návštěvníky je letos připravena příjemnější, jednosměrná trasa, která vede přes park Kampa, Střelecký ostrov, Piazzetu Národního divadla, Letenské sady a Stalin, náplavku a mnoho dalších míst.

Mapa trasy Signal festivalu 2015 zdroj: SIGNAL FESTIVAL
Mapa trasy Signal festivalu 2015
zdroj: SIGNAL FESTIVAL

Chystáte se také navštívit Signal festival? Pošlete nám vaše fotografie z festivalu na mail milujup@gmail.com. Rádi je ukážeme dalším fanouškům Miluju Prahu.