Praha si připomíná Miladu Horákovou, statečnou ženu zavražděnou komunisty. Je to 67 let, kdy byla na dvoře pankrácké věznice pověšena a zemřela dlouhým škrcením.

Poslechněte si, co napsala Milada Horáková v poslední dopise chvilku před popravou v pankrácké věžnici Praha, věznice Pankrác 27. června 1950, 2:30 ráno:

Večer 27.6.  si připomeneme památku Milady Horákové na Kampě, v Museu Kampa, a na náplavce Vltavy, kde se od 20 hodin uskuteční společenské setkání a happening „Světla
pro památku Milady Horákové a všech obětí komunismu“. Miluju Prahu je mediálním partnerem akce.

Na facebooku se k události můžete připojit zde.

Vezměte svíčky a přijďte.
Na nádvoří Musea Kampa můžete získat také pamětní stužku, která je symbolem připomínky obětí komunismu. Vytvořila ji platforma Bez komunistů.cz, která každý rok na konci června pořádá připomínkovou kampaň nazvanou „Jdu s hlavou vztyčenou“.

V Museu Kampa se můžete také ve středu 28.6. v 18.30 zúčastnit besedy „S komunismem jsme se nevyrovnali. Proč? Jaká jsou ohrožení svobody dnes?“ Diskutovat bude řada známých osobností. Pamětní stužku můžete obdržet v pokladně Musea Kampa i v dalších dnech.

Hrob Milady Horákové se dodnes nepodařilo najít. Kde spočinuly její ostatky se nepodařilo zjistit. Na Vyšehradském hřbitově, přímo u zdi chrámu sv. Petra a Pavla je sice hrob se jménem Milady Horákové, ale je to jen hrob symbolický. Tak jako v případech mnoha dalších lidí, které zavraždili, se komunisté pokoušeli udusit i její památku. To se jim ovšem nepodařilo. A právě i proto si ji dnes připomínáme.

Svíčku můžete zažehnout na Kampě, ale i kdekoliv jinde kde budete, a připojit se  prostřednictvím facebookové události. Spojovat nás bude společná myšlenka, společné povědomí o tom, že PAMÁTKU NEJDE ZADUSIT.

Připomeňme si, že jsou věci, a hodnoty, které nejde zahubit, které přetrvávají. Připomeňme si, že svoboda není samozřejmostí, že svoboda není zadarmo.