Robin Puškáš (26 let) je portrétní, svatební a reportážní fotograf, který kromě aktivního fotografování se mimo jiné věnuje hudbě a divadlu a který si dokáže najít i čas, aby zachytil kouzlo magické Prahy. Více z Robinovy tvorby najdete tady www.robinpuskas.cz nebo tady https://500px.com/robinpuskas.

Výhled z Pražského hradu na Petřínskou rozhlednu - Foto: Robin Puškáš
Výhled z Pražského hradu na Petřínskou rozhlednu – Foto: Robin Puškáš

Odkdy a proč fotiš?

Fotím přibližně asi od svých 18ti let, kdy jsem dostal na Vánoce svůj první malej kompakt Panasonic Lumix. Tenkrát mě focení hodně chytlo, protože jsem začal fotit všechno kolem sebe a taky jsem fotil svoje spolužačky ve škole, takže to mě taky hodně bavilo J Nejvíc jsem v té době asi fotil portréty, ale pak jsem dostal knížku o focení nočních krajin a městských scenérií a to mě doslova uchvátilo… některé fotografie byly jako obrazy, jak namalované…, fascinovala mě hra světel a úžasně vykreslená scéna pomocí vysokého dynamického rozsahu ve foťáku… tenkrát na to ale bohužel už malý kompakt nestačil, tak jsem si koupil zrcadlovku Canon 5D Mk II, který mám vlastně dodnes a se kterým jsem maximálně spokojen.

Pohled na Karlův most a Hradčany - Foto: Robin Puškáš
Pohled na Karlův most a Hradčany – Foto: Robin Puškáš

Co tě na focení fascinuje a jak při něm postupuješ?

Na focení mě nejvíc fascinuje to, že můžu zachytit krásu naší krajiny, ať už třeba Prahu, nebo jiné město, či zemi a že ji můžu zachytit svým pohledem a tak, jak ji vnímám já… Praha má neuvěřitelné kouzlo, hlavně po setmění, je to jedno z nejfotogeničtějších míst, jaké jsem kdy poznal a to cestuji celkem často… Mé fotografie Prahy vznikají docela náhodou, bohužel nemám už teď moc čas, abych se jen tak vydal do centra a fotil, takže se snažím nosit foťák pořád u sebe a když se vracím třeba z divadla, nebo ze zkoušky, tak to vezmu procházkou přes centrum, kde je hezký výhled, nebo, kde se nachází památky a vždycky si něco vyfotím… beru to zároveň jako určitý relax. Jinak se snažím fotit krajinu buď brzy ráno při svítání, nebo při tzv. zlaté hodince těsně po západu slunce, kdy je na focení nejlepší světlo… v mém případě je ale druhá volba rozhodně lepší, protože já jsem docela spáč. :-)

Letná – pražské mosty - Foto: Robin Puškáš
Letná – pražské mosty – Foto: Robin Puškáš

Proč fotíš Prahu?

Jak už jsem říkal, je to pro mě jedno z nejfotogeničtějších míst v Evropě, dají se tu pořídit krásné fotky a stále je tu co nového objevovat.

Výhled ze Staroměstské radnice - Foto: Robin Puškáš
Výhled ze Staroměstské radnice – Foto: Robin Puškáš

Které místo v Praze máš nejraději?

Těch míst je určitě více, ale asi nejoblíbenější mám kolem Karlova mostu, okolí Petřína, nebo na Malé Straně Valdštejnská zahrada… také se rád vracím na Letnou, kde je hlavně večer nádherný výhled na pražské mosty.

Tančící dům - Foto: Robin Puškáš
Tančící dům – Foto: Robin Puškáš

Proč spolupracuješ s Miluju Prahu?

Miluju Prahu znám už celkem dlouho a vždycky mě fascinovalo, kolik je šikovných a talentovaných fotografů, kteří tu denně přispívají úžasnými fotkami Prahy… Rád se jimi inspiruji a proto i já se snažím občas přispět nějakou hezkou fotkou. Myslím si, že takové fotky se nikdy neokoukají a proto jsem rád, že tenhle server poskytuje šanci zviditelnit svá díla jak profesionálům, tak zapáleným amatérům.

Pohled z Vyšehradu - Foto: Robin Puškáš
Pohled z Vyšehradu – Foto: Robin Puškáš
Pohled od Muzea na Hlavní nádraží… můj vlak měl zpoždění, tak jsem si fotil - Foto: Robin Puškáš
Pohled od Muzea na Hlavní nádraží… můj vlak měl zpoždění, tak jsem si fotil - Foto: Robin Puškáš
Výhled na Karlův most – jedno z mých nejoblíbenějších míst… - Foto: Robin Puškáš
Výhled na Karlův most – jedno z mých nejoblíbenějších míst… – Foto: Robin Puškáš

 

Výhled na Karlův most – jedno z mých nejoblíbenějších míst… - Foto: Robin Puškáš
Výhled na Karlův most – jedno z mých nejoblíbenějších míst… – Foto: Robin Puškáš

 

Pohled od Karlova mostu na Národní divadlo - Foto: Robin Puškáš
Pohled od Karlova mostu na Národní divadlo – Foto: Robin Puškáš

 

A ještě jednou Karlův most… - Foto: Robin Puškáš
A ještě jednou Karlův most… – Foto: Robin Puškáš
Z výstavy v rámci nejlepších kandidátů projektu – ,,Magická Praha ´´ u příležitosti zápisu pražských                                památek na seznam světového kulturního dědictví UNESCO - Foto: Robin Puškáš
Z výstavy v rámci nejlepších kandidátů projektu – ,,Magická Praha ´´ u příležitosti zápisu pražských památek na seznam světového kulturního dědictví UNESCO – Foto: Robin Puškáš
A na závěr pan Pinta, vynikající jazzman, skvělý muzikant, který svým talentem rozdává radost všem turistům… hraje na staroměstském náměstí…Mám toho pána rád… - Foto: Robin Puškáš
A na závěr pan Pinta, vynikající jazzman, skvělý muzikant, který svým talentem rozdává radost všem turistům… hraje na staroměstském náměstí…Mám toho pána rád… – Foto: Robin Puškáš