Česká metropole se může stát nejlepší turistickou destinací Evropy pro rok 2016. Praha byla totiž nominována do dvacítky finalistů o titul European Best Destination, který již posedmé vyhlašuje stejnojmenná belgická organizace.

jak volit
Klikněte na obrázek, zaškrtněte Prahu a zmáčkněte VOTE!

O výsledku ankety rozhoduje veřejnost, lidé tak mohou svůj oblíbený cestovatelský cíl podpořit prostřednictvím hlasování na stránkách www.vote.ebdest.in, a to až do 10. února 2016.

nominee-blue
Klikněte na obrázek, zaškrtněte Prahu a zmáčkněte VOTE!

Pokud by se Praze podařilo v anketě zvítězit, jako se to minulý rok podařilo Bordeaux, byl by to přínos nejen pro ty, kteří pracují a podnikají v cestovním ruchu. Francouzům se díky titulu nejlepší evropské destinace podařilo loni přilákat více hostů zejména z Evropy, která je i pro Prahu nejvýznamnějším zdrojovým trhem,“ uvádí tisková mluvčí Prague City Tourism Kateřina Bártová.

bannereshop

Foto: Richard Horák
Foto: Richard Horák

Mezi konkurenty Prahy jsou městské i přímořské destinace jako Milán, Nantes, Paříž, Zadar, Brusel, Kotor, Berlín, Madrid nebo Edinburgh. V minulém roce v soutěži zvítězilo francouzské Bordeaux, v roce 2014 lidé nejvíce hlasovali pro portugalské Porto.