Tento mladý muž se pokusil v pondělí 20. ledna o znásilnění. Pachatel zaútočil v mezipatře domu v Bínově ulici v Praze 8 na mladou ženu, která se vracela z návštěvy. Muž vstoupil do domu, předstíral, že něco hledá. Ženu zatáhl do mezipatra, vyhrožoval ji a nutil jí k sexu.

Popis hledaného: Muž ve věku okolo 24 let, vysoký asi 185 centimetrů, štíhlé postavy, světlé pleti, zelenomodrých očí a světlých vousů asi o délce jednoho centimetru, které byly střižené od kotlety vlasů. Na hlavě měl kapuci a možná i čepici.

muz-se-pokusil-o-znasilneni-nahledHledaný násilník

Byl oblečený do mikiny s kapucí tmavé barvy, černých tepláků, Nosil skejtové boty bílo – zelené barvy a bundu nezjištěné barvy. Byl cítit silně tabákem a mluvil plynule česky bez přízvuku. V případě dopadení a odsouzení hrozí chlípníkovi až deset let odnětí svobody.

Kriminalisté zároveň sestavili identikit, který je výstižný z 85 procent. „V případě, že muže podle identikitu nebo popisu poznáváte a někoho vám připomíná, obraťte se prosím na linku 158,“ požádal veřejnost o spolupráci mluvčí pražské policie Jan Daněk.