Parkoviště a objízdná trasa stojících kolon na Hořejším nábřeží. Právě tak doteď mohli obyvatelé a návštěvníci Prahy znát smíchovskou náplavku. Institut plánování a rozvoje (IPR) ve spolupráci se správcem nábřeží Trade Center Praha (TCP) a odborem dopravy MČ Praha 5 provedli změnu značení a nové dopravního řešení zajistí uvolnění náplavky.

BANNERFINAL01

„Návštěvníci tady doteď trpěli, protože se museli proplétat mezi více jak stovkou parkujících aut. Zdejší náplavka je přitom krásná a Pražané si ji mohou oblíbit podobně jako tu protější na Rašínově nábřeží,“ uvádí ředitel IPR Petr Hlaváček. „Po loňském spojení přívozem s protějším břehem děláme další krok pro oživení Smíchova. Vše přitom vychází z Koncepce pražských břehů,“ dodává Hlaváček.

Spíše než promenádu teď levý břeh Vltavy připomíná parkoviště. - Foto: Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy
Spíše než promenádu teď levý břeh Vltavy připomíná parkoviště. – Foto: Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy

Místo parkoviště tak na náplavce vzniká unikátní prostor, který se bude využívat pro společenské akce nebo jen příjemné posezení a procházky u vody. Konec parkování a pololegálního objíždění kolon podporuje i městská část Praha 5, která se navíc obává, že tlak na parkování na náplavce by zvětšilo plánované zavedení parkovacích zón.

bannereshop

Smíchovská náplavka nabízí unikátní pohled na Vyšehrad - Foto: - Josef Plott
Smíchovská náplavka nabízí unikátní pohled na Vyšehrad – Foto: – Josef Plott

Správce nábřeží ve spolupráci s IPR a dalšími orgány města připravuje oživení prostoru náplavky v rámci programu aktivace míst, jehož výsledkem by mohlo být doplnění laviček a stolků nebo úprava povrchů tak, aby návštěvníkům nabízely komfortnější prostředí pro trávení volného času. Zároveň se připravují opatření, která umožní napojit prostory na základní inženýrské sítě.

I z levého břehu Vltavy je nádherný pohled na Prahu. Foto: Robin Rezek
I z levého břehu Vltavy je nádherný pohled na Prahu. Foto: Robin Rezek

Při přípravě a realizaci opatření vychází město z Koncepce pražských břehů schválené v roce 2014. Tento dokument zajišťuje koncepční přístup hlavního města k Vltavě a definuje prostor řeky jako významné veřejné prostranství.

Zdroj: Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy