V Jindřišské věži, která je partnerem kalendáře Miluju Prahu 2017, se sešli autoři fotografií, aby kalendář uvedli v život. Kalendář pokřtil olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda.

Kalendář pokřtil olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda
Kalendář pokřtil olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda

Většina autorů fotografií se zřekla honorářů ve prospěch zařízení pro okamžitou péči Klokánek v Hostivici. Na účet zařízení, které se stará o opuštěné děti putuje 15 tisíc korun. Další peníze obdrží Klokánek po skončení prodeje kalendáře, neboť z každého prodaného výtisku poputuje 20,- Kč na konto Klokánku v Hostivici. Ředitelka Klokánku Leona Koutenská potvrdila, že z výtěžku bude pořízeno zařízení do dětských bytů.  Děti fotografům zazpívali a namalovali jim na oplátku krásné obrázky.

banner 2

Fotografové se vzdali svých honorářů ve prospěch dětí z Klokánku v Hostivici.
Fotografové se vzdali svých honorářů ve prospěch dětí z Klokánku v Hostivici.

V kalendáři Miluju Prahu mají své fotografie Jenda Bogdan, Jan Hamaďák, Daniela Daňková, Peter Čech, Karel Dobeš, Tomáš Kumstát, Ondřej Černín, David Šedivý, Tomáš Kubíček a Jackie Tran.

Kalendáře můžete objednávat na našem eshopu na tomto odkaze. 

Děti na zazpívaly své oblíbené písničky
Děti na zazpívaly své oblíbené písničky

Křest kalendáře Miluju Prahu v Jindřišské věži jsme vysílali živě:

O Klokánku

Klokánek je projekt občanského sdružení Fondu ohrožených dětí.
Jsme dočasný domov pro děti v akutní nouzi, od přechodných rodinných krizí až po týrání a zneužívání.
  • máme nepřetržitý provoz, příjem můžeme uskutečnit i v noci
  • můžeme přijmout děti různého věku již od narození
  • sourozenecké skupiny bydlí vždy ve společném bytě
  • pobyt je šetrný, děti nejsou emočně, psychicky deprivovány, učí se zdravým životním modelům a rolím
  • zabezpečujeme dětem mimoškolní aktivity, zájmovou činnost
  • poskytujeme v týmu odbornou péči psychologickou (komlexní psychodiagnostika), zdravotní (o děti pečuje zdravotní supervizor a odborný pediatr), terapeutickou (formou psychoterapie, arteterapie, muzikoterapie, canisterapie), sociálně právní (zajišťují dvě vyškolené sociální pracovnice)
  • hlavním principem Klokánku je rodinná péče a výchova dětí, které žijí ve stálém prostředí a starají se o ně stejní pečovatelé (tzv. tety), o děti pečují po všech stránkách obdobně jako v rodině naše zaměstnankyně – střídavě po týdnu dvě „tety“
  • maximální počet v „klokaní“ rodině jsou čtyři, děti lze přijmout nejen na základě předběžného opatření, ale i na žádost rodičů nebo samotného dítěte
  • naše „klokaní tety“ musí projít náročným psychologickým vyšetřením, které musí prokázat jejich dobrý vztah k dětem, dostatek empatie a schopnost vytvořit jim citově vřelé prostředí
  • z Klokánku může dítě telefonovat domů a rodiče ho mohou kdykoli navštěvovat.