Na pražském letišti Václava Havla nouzově přistálo letadlo se 160 cestujícími na palubě. Přistání si vynutil muž, který vyhrožuje odpálením bomby. Letadlo mělo namířeno z Madridu do Varšavy. Přistání v Praze nebylo plánováno.

Podle serveru České televize policie už podezřelého zneškodnila už  před devátou hodinou. Televize také uvedla, že do Ruzyně míří policejní prezident Tomáš Tuhý.

Podle informací AKTU.cz jde o zadrženého muže polské národnosti kolem 60 let věku. V letadle byl s manzelkou. Výbušninu neměl. muže zadržela zasahova jednotka cizinecké policie sloužící na letišti.

Podle ministra vnitra Chovance byli na palubě převážně Poláci. Polské národnosti byl i zadržený muž. Všichni cestující byli už evakuování z letadla.

Fotografie pochází z webkamery na letišti. Webkamera přenáší záběr z neveřejné části letiště a umožňuje tak široké veřejnosti online sledování aktuálního dění na letištní ploše. Kamera snímá prostor mezi prsty B a C, kde je možné sledovat letadla i speciální letištní techniku. Obraz se na webu zobrazuje z bezpečnostních důvodů vždy s časovou prodlevou.