Unikátní  záběry z britského filmového archivu British Pathé na Prahu ve čtyřicátých letech. Uvidíte Vltavu, modrou stuhu, která dala vzniknout Praze, mosty, budovy, pouliční scény, chrámy a kláštery, auta jedoucí po ulicích na levé straně, katedrálu. Stále uchvacující záběry  detailů věží a věžiček, kamenných ďáblů, kohoutů, korouhví a chrličů. Spatříte město město z vrcholu katedrály s pohledem na nádvoří, zahrady, sochy, oblouky, kamenné schodiště, kolonády.

BANNERFINAL01

Trh V Kotcích - Foto: Repo z British Pathé
Trh V Kotcích – Foto: Repo z British Pathé

Pokocháte se výhledem na řeku a její mosty, strmé schody na Malé Straně. Uvidíte stařenku, jak prochází úzkou ulicí, děti běžící zapadlou  ulici, děti , které si hrají dávno zapomenutou stolní hru venku, ženu nesoucí prádlo v koši dolů k řece,. muže chytající ryby z mostu, obchody na Starém Městě  a trhy s trhovci.

retro triko
Parádní nostalgická trika v prodeji na eshopu Mluju Prahu – Klikněte a objednávejte.
Lampář rozsvěcí plynové lampy - Foto: Repo z British Pathé
Lampář rozsvěcí plynové lampy – Foto: Repo z British Pathé

Ve městě byli prodavači balonků, mladí kluci hrající pouliční hudbu, krámy plné ovoce a masa vystavených v okně řeznictví, ženy v tradičním oděvu, muži nesoucí podnos s mnoha pivy. Na filmový pás bylo i zachycena dnes už neexistující zchátralá plovárna pod Barrandovskými terasami. Uvidíte i lampáře, který rozsvěcuje plynové lampy v křivolakých uličkách.

Havelský trh - Foto: Repo z British Pathé
Havelský trh – Foto: Repo z British Pathé