Banner1 (1)

Dá se to říci bez obalu. Pověst pražské taxislužbu je děsná. Pražský taxikář je celosvětově synonymem pro zloděje a lumpa. O pražských taxikářích kolují legendy o jejich zlodějinách a podvodech. Nakonec jsem jednou jel taxíkem a nevěřil jsem vlastním uším, když se mi řidič vychloubal, jak ten den okradl nějakého cizince. Že prý ho svezl od Masaryčky na Hlavák za 1800 Kč. „Pěkně jsem si ho povozil,“ říkal mi tehdy vychloubačně. Zeptal jsem se ho tenkrát, jestli mu připadá normálně krást a navíc se tím ještě chlubit. Dost ho to zarazilo a začal mi vysvětlovat cosi o amortizací aut a kolik co všechno stojí. Nedal jsem se a ptal se ho, jestli mu ta práce stojí za to, když, jak tvrdí, musí krást.

Nová technologická vychytávka

Ale pozor v Miluju Prahu jsem se spojili s českou technologickou firmou Liftago, která na tyhle problémy vyvinula bezplatnou mobilní aplikaci. Stáhnout a vyzkoušet si ji můžete tady.  Společně chceme, aby se zlepšila pověst pražské taxislužby. Při objednání taxíka pomocí aplikace Liftago si totiž vybíráte z nabídek konkrétních taxikářů poblíž, a to podle ceny, vzdálenosti a hodnocení ostatních uživatelů. Během jízdy můžete v každou chvíli kontrolovat kolik vás to stojí a kudy jedete k cíli. A je největším zájmem řidiče, abyste byli spokojení.

Banner2 (1)Liftago je nezávislé na dispečincích a provozovatelích taxislužeb. Je vyvíjeno tak, aby vytvořilo volný trh taxíků bez podvodníků a turbo tlačítek. Je to vlastně bezplatný agregátor licencovaných taxikářů, kteří chtějí poctivě poskytovat kvalitní službu a nebojí se zákaznického hodnocení. Dnes už Liftago v Praze používá přes 400 takových řidičů. Na následujícím videu uvidíte, jak Liftago funguje a jak pomáhá nejen pasažérům, ale i řidičům a městské dopravě jako takové. Má totiž šanci změnit současné neefektivní objednávání taxíků. Každý by měl mít možnost vybrat si z nabídky taxíků, které jsou mu nejblíže. Díky tomu se ubude miliónů zbytečně najetých kilometrů v každém velkoměstě, ušetří se spoustu času a zlepší se i dopravní situace. Podívejte se na video, jak Liftago funguje:

Jak se k aplikaci dostat?

Aplikaci Liftago si můžete zdarma stáhnout a vyzkoušet na oficiálních stránkách Liftago. Nezapomeňte po každé jízdě řidiče hodnotit a tím zkvalitňovat službu pro ostatní!

Banner3

A co na to řidiči?

Zeptejte se jich sami. Aplikaci chtějí používat ti poctiví, protože jim umožňuje mít rovnoprávný vztah se zákazníkem. Klient se totiž může každou vteřinou přesvědčit, že je vše v pořádku s cenou. GPS totiž hlídá najeté jízdné. Navíc řidiči mohou také hodnotit svoje zákazníky. Zkušený taxikář Petr V. z Prahy o Liftago říká: „Největší výhodou Liftaga je způsob jakým funguje. Předem vím, zda je vůbec zakázka pro mě rentabilní. Sám si vybírám jenom zákazníky v mém okolí, takže ušetřím peníze za dojíždění. Také předem vím, co od pasažéra můžu čekat a kam ho povezu. A díky ušetřenému času získám hlavně více rentabilních zakázek. V neposlední řadě méně opotřebuji auto a nemusím trčet v kolonách.“

Aplikaci Liftago používá i hluchoněmý řidič taxislužby Daniel Pilař.

Podívejte se, jak svou práci zvládá:

Máte nápad, nebo připomínku?

Napište Liftago do komentářů na facebooku Liftaga nebo na adresu service@liftago.com.

LiftagoMapa

Držme jim palce!