Pražská náplavka se v posledních letech stala oblíbeným místem Pražanů. Převážně v části od Výtoně k Mánesu se v letních měsících konají různorodé kulturní akce a koncerty. Své místo si zde našly i farmářské trhy a několik stálých stánků s občerstvením.

BANNERFINAL01

V roce 2016 projde náplavka výraznou proměnou. Přibudou veřejností tolik žádané lavičky, další odpadkové koše a rozšířit by se měla i možnost využití sociálních zařízení. Do budoucna by měly úpravami projít také tzv. kobky, které lemují celou stěnu náplavky. Právě v nich by mohlo vzniknout již zmiňované nové sociální zázemí.

Ukotvené lodě zároveň fungují jako restaurace a kluby - Foto: Sonia Riegerová
Ukotvené lodě zároveň fungují jako restaurace a kluby – Foto: Sonia Riegerová
Nejrušnější jsou na náplavce letní večery - Foto: Michaela Čupecová
Nejrušnější jsou na náplavce letní večery – Foto: Michaela Čupecová

Upravit by se měly také podmínky pro kotvení plavidel. Přímo u náplavky dnes na Vltavě kotví lodě, které fungují například jako restaurace nebo hudební kluby. K nim by měl nyní přibýt i nový multifunkční ponton pro pořádání kulturních akcí. Do budoucna se také plánuje obnovení přívozu, který by propojil pravý a levý břeh Vltavy a vytvořil tak z obou náplavek jeden ucelený veřejný prostor.

banner_hauptvogel

Procházka náplavkou - Foto: Kateřina Kamarádová
Procházka náplavkou – Foto: Kateřina Kamarádová
Pražská náplavka - Foto: DJ Yergee
Pražská náplavka – Foto: DJ Yergee
Originální a volně přístupný prostor náplavky, která je oblíbeným cílem Pražanů - Foto: Sonia Riegerová
Originální a volně přístupný prostor náplavky, která je oblíbeným cílem Pražanů – Foto: Sonia Riegerová

Navštěvujete také pražskou náplavku? Pošlete nám fotografie na mail milujup@gmail.com. Rádi je ukážeme dalším fanouškům Miluju Prahu