Počasí posledních dní se nám pomalu ale jistě snaží naznačit, že se chladné a mrazivé dny letošní zimy stávají minulostí. Ani letos se přitom nemohli Pražané radovat z pravé sněhové nadílky déle než několik málo dní. Přesto se během tohoto velmi krátkého období naskytla obyvatelům a návštěvníkům Prahy možnost shlédnout nádherné scenérie sněhem zapadaných střech, ulic i parků našeho hlavního města.

Výjimečný pohled nabídl především sněhem pokrytý Karlův most, jeho dvě vstupní věže i známá sousoší. Právě na Karlův most se v zimních nočních hodinách vydal i Lukáš Obdržálek. Jeho fotografie, pořízené mobilním telefonem, jsou důkazem, že k zachycení neopakovatelné atmosféry zimní Prahy není vždy potřeba drahých fotoaparátů. Momentální kouzlo okamžiku mnohdy vypovídá samo o sobě:

Malostranská mostecká věž. V průhledu můžeme vidět, jak se most stáčí lehce doprava. Malostranská brána je totiž vystavěna na místě původní brány, která patřila k Juditinu mostu. – Foto: Lukáš Obdržálek
Sousoší svatého Víta a Malostranská mostecká věž – Foto: Lukáš Obdržálek
Malostranská mostecká věž a vykukující Pražský hrad – Foto: Lukáš Obdržálek
Sousoší svatého Kajetána a v pozadí Malostranská mostecká věž – Foto: Lukáš Obdržálek
Svatý Jan Nepomucký. Jedná se o jedinou bronzovou sochu svatého na Karlově mostě. – Foto: Lukáš Obdržálek
Sousoší svatého Norberta a zemských patronů knížete Václava s praporem a burgundského krále Zikmunda s korunou a mečem – Foto: Lukáš Obdržálek
Na Karlově mostě, pohledem ke Starému Městu – Foto: Lukáš Obdržálek
Karlův most – Foto: Lukáš Obdržálek
Staroměstská mostecká věž a kopule Kláštera křižovníků s červenou hvězdou – Foto: Lukáš Obdržálek
Novogotický pomník Karla IV. v Praze na Křižovnickém náměstí – Foto: Lukáš Obdržálek

Živý přenos ze zasněženého Karlova mostu zprostředkoval facebookovým fanouškům Miluju Prahu také šéfredaktor projektu David Černý. Podívejte se na záznam vysílání, které do dnešního dne shlédlo téměř 60 tisíc lidí: