První březnový víkend se letos nesl ve znamení masopustních veselic. Slavilo se po celém Česku. A pozadu nezůstala ani Praha. K největším masopustním průvodům se lidé sešli na Malé Straně a v Karlíně. Na obou místech natáčeli i naši pravidelní pražští reportéři David Tichý a Petr Porubský.

Malostranský masopustní průvod začal již tradičně na Pohořelci před hospodou U Černého vola, odtud se průvod vydal směrem k Pražskému hradu, kolem sochy T.G.Masaryka a dále Nerudouvou ulicí až na Kampu, kde celý masopust vyvrcholil. Atmosféru na Kampě zachytil na svých záběrech pražský reportér David Tichý:

Velký masopustní průvod prošel také Karlínem, kde natáčel Petr Porubský. Před zahájením masopustu vysotupili v Kaiserových sadech umělci na chůdách, kteří se následně připojili i k tradičnímu masopustnímu průvodu, který prošel ulicemi Karlína:

Víte o zajímavém místě v Praze, na které se rádi vracíte a o které byste se chtěli podělit s ostatními fanoušky NatočVideo a Miluju Prahu? Natočte to!

Kromě záběrů z vašich oblíbených míst v Praze nás zajímají i další zajímavosti z Prahykoncertyvýstavynávštěvy muzeípražských vyhlídek nebo sportovních utkání. Zajímají nás ale i zpravodajská tématanehody automobilůtramvajíprasklá vodovodní potrubíopravy a rekonstrukce domů a silnic nebo třeba záběry aktuálního počasí v Praze.

JAK TOČIT A POSÍLAT VIDEA?

Záběry z Prahy nám posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play. Záběry můžete posílat i přes naše webové stránky NatocVideo.

Videa ukládejte pod hashtagem #PRAZSKYREPORTER

KDE SE VIDEA OBJEVÍ:

Vaše videa se objeví u vašeho profilu na webu www.natocvideo.cz. Každý týden pak budeme ta nejlepší videa zveřejňovat ve speciálním článku na webu www.milujuprahu.cz a také na facebookové stránce tohoto serveru www.facebook.com/MilujuPrahu.cz

O CO SE SOUTĚŽÍ:

Každý ze tří nejlepších autorů týdne dostane dvě volné vstupenky do Botanické zahrady hlavního města Prahy (včetně vstupu do skleníku Fata Morgana)

Ceny budeme postupně obměňovat!

Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, díky kterým budete natáčet videa jako skuteční reportéři:

  • NATÁČEJTE NA ŠÍŘKU!
  • Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
  • Snažte se udržet váše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
  • Připojte k videu doplňující informace. Kdy a kde bylo video natočeno, k jaké příležitosti, co se na něm odehrává.
  • Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.
Total
62
Shares