Český svaz ledního hokeje představil maskoty mistrovství světa v ledním hokeji, které se odehraje příští rok v Praze a Ostravě. Budou jimi králíci z klobouku Bob a Bobek.

Hokejisté odtajnili, kolik budou stát lístky na MS v příštím roce

„Maskot je pro vyznění akce jednou ze stěžejních záležitostí, které jsme se v rámci organizačního výboru intenzivně věnovali. Chtěli jsme, aby něco vypovídal o České republice a aby zároveň něco říkal našim lidem,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Věříme, že Bob a Bobek tyto požadavky splňují ideálně a že fanoušci přijmou náš výběr pozitivně,“ doplnil.

Kresba: Organizační výbor MS v Praze a Ostravě
Kresba: Organizační výbor MS v Praze a Ostravě

Hokejový svaz uvažoval i o tom, že by maskotem byl krteček. Nedohodl se však na autorských právech. Autorská práva na Boba a Bobka vlastní Česká televize, se kterou byla podle organizátorů dobrá domluva.

Bob a Bobek jsou hlavními postavami oblíbeného českého kresleného Večerníčku o dvou králících, kteří žijí v kouzelnickém klobouku. Seriál se na obrazovkách Československé televize objevil poprvé v roce 1979. Jeho autorem je známý výtvarník, ilustrátor, kreslíř a režisér Vladimír Jiránek. O ‚hokejový vzhled‘ Boba a Bobka se postaral výtvarník a scénograf Alex Dowis.