Miluju Prahu se stalo mediálním partnerem Domovů pro seniory Anavita, která společně s nadací Život s demencí uspořádaly charitativní Galavečer „Alzheimerova choroba – Nejste na to sami“ v nabitém sále pražské Lucerně. Cílem již 2. ročníku slavnostního charitativního Galavečera bylo nejen seznámit veřejnost s činností nadace, ale zejména upozornit na rostoucí počet nemocných a nutnost jejich včasného záchytu. Patronát nad akcí převzala někdejší Vicemiss ČR Veronika Chmelířová Procházková, která je zároveň členkou správní rady nadace, zazpíval Marek Ztracený, Ondřej Ruml, Martin Chodúr či Radim Schwab. Boj proti Alzeimerově chorobě podpořilo také deset nejkrásnějších Miss včetně Terezy Fajksové, Anety Vignerové, Moniky Leové či Gabriely Kratochvílovém které představily nádhernou kolekci top módní návrhářky Ivety Řádkové. Vyvrcholením večera, moderovaného Janem Čenským, byl křest kalendáře s klienty Anavity a celebritami na rok 2016.

IMG_3908

„Obrovský zájem laické i odborné veřejnosti z řad zdravotníků či sociálních pracovníků o toto tak rezonující téma v dnešní společnosti nás velmi mile jako organizátory překvapil. Lucerna byla totiž stejně jako loni zaplněná do posledního místečka,“ poděkovala modelka Veronika Chmelířová Procházková, která je jednou z tváří nadace Život s demencí a na večeru spolupracovala organizačně. Připomněla, že za nadací je za poslední rok vidět obrovský kus práce.

IMG_3845

„Podařilo se nám spustit nepřetržitou linku pomoci pro pečující rodiny a všechny, kdo potřebují poradit například v oblasti péče o lidi s demencí na čísle 723 444 200, navázali jsme spolupráci se špičkovými neurologickými a psychiatrickými pracovišti v Praze a také s praktickými lékaři a psychiatry v regionech a rozběhli jsme sérii unikátních přednášek o demenci po celé republice,“ doplnila nejzsadnější počiny nadace Život s demencí Pavla Hýblová. Ta je jako lektorka důstojné péče o seniory a spolupracovnice ombudsmana ČR nejen odborným garantem nadace, ale také členkou její správní rady.

IMG_3278

Vedle krásných dívek i zpěváků se na pódiu před aplaudující tisícovkou diváků vystřídali také ředitel společnosti Anavita Jiří Dušek, šéf Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Ing. Jiří Horecký, PhD., nebo třeba spolupracovnice nadace paní Nina Baláčková, která demencí onemocněla ve 48 letech a nyní pracuje pro Evropskou komisi lidí s demencí v Bruselu.

„Alzheimerova choroba a demence v posledních letech doslova válcují populaci, ale povědomí o nich je ve společnosti zatím stále velmi nízké. Tímto Galavečerem jsme chtěli opět přispět k osvětě této smrtelné choroby mozku a zejména k jejímu včasnému diagnostikování. Dávno totiž neplatí, že se tato choroba týká pouze seniorů a lidí ve vysokém věku. Naopak v posledních letech sledujeme trend, kdy Alzheimerovou chorobou onemocní často muži mezi 40 a 50 lety věku a výjimkou nejsou ani lidé mladší. Právě informovanost a tím i včasný záchyt totiž může zpomalit progresi této choroby a prodloužit fázi, kdy je nemocný člověk schopen vnímat okolní svět a zvládá se o sebe postarat,“ uvedl hlavní důvody osvětové kampaně ředitel Anavity Jiří Dušek, která se stala hlavním partnerem charitativního večera. Vrcholem večera s úžasnou atmosférou byl křest kalendáře nadace a Anavity na rok 2016. Jeho filozofií je letos reminiscence na život seniorů v rodině. V kalendáři se pod boku klientů s Alzheimerovou chorobou objeví například herec Jakub Kohák, fotbalista Petr Švancara, zpěvačka Ilona Csáková, kaskadér a režisér Petr Jákl, rocker Václav NOID Bárta a celá řada úspěšných modelek.