V Jindřišské věži se dražily snímky nejlepších fotografů Miluju Prahu. Fotografie pocházejí z dvou výstav z Jindřišské věže a z Valdštejnského paláce – sídla Senátu České republiky. Celkem 45 fotografií od 19 autorů a několik obrázků od dětí se vydražilo za 180.00,- Kč – částku ještě upřesníme.. Aukci uspořádalo Miluju Prahu, Jindřišská věž a společnost Hvězdy dětem. Takto získané peníze použije Dětský domov Most na opravu plotu vymezující zahradu pro děti. Aukci moderovali herečka Gabriela Filippi a reportér České televize Hanuš Hanslík. V krásných prostorách vyhlídky Jindřišské věže zahrál rockový písničkář Ivan Hlas a zazpívaly a zatančily děti z Dětského domova Most. Naďa Vopelková z Dětského domova Most vysvětlila , na co budou získané peníze použité a představiala fungování Dětského domova. Zakladatel Miluju Prahu David Černý představil projekt a vysvětlil, jak výstavy Všechny krásy Prahy vznikají. Leona Koutenská z Hvězdy dětem poděkovala všem přítomným za jejich dobrá srdce a připravenost pomoci. “Vážím si toho, ne všichni jsou ochotni pomáhat.” řekla.

Stolní kalendář Miluju Prahu

O charitativní aukci hovořil v Českém rozhlase 1 – Radiožurnálu autor výstavy David Černý – klikněte na video:

Česká televize  odvysílala v Událostech živý vstup z výstavy na odkaze. v čase 21:10 – podívejte se.

Dražitelé si odnesli fotografie od těchto autorů , kteří věnovali své snímky do dražby Lenka Petruželová, Bedřich Helan, Petra Skůpová, Radoslav Vnenčák, Světlana Di Carlo, Jirka Svoboda, Kamil Procházka, Antonín Gerža, Olga Smrčková, Jan Hamaďák, Tomáš Sysel, Irena Doležalová, Peter Čech, David Černý, Ján Dancsházi, Karel Dobeš, Eva Hrabáková, Veronika Pilařová, Michal Kaschpi Plecitý.

Podívejte se na aukci, které byla vysílána v přímém přenosu na facebooku a instagramu Miluju Prahu.

Na aukci zazpívaly a zatančily děti z Dětského domova Most – Foto: David Černý

 

Nejkrásnější vyhlídka na Prahu je z Jindřišské věže. Konala se zde aukce fotografií z výstav Všechny krásy Prahy projektu Miluju Prahu – Foto. Klára Hášová

Fotografie byly vystaveny na dvou výstavách v Jindřišské věži a v Senátu České republiky. Vystavují nejlepší fotografové projeku Miluju Prahu, který na Facebooku sleduje bez mála 130.000 lidí a na Instagramu 23 tisíc lidí.