V období kolem Velikonoc se v Praze každoročně koná velké množství doprovodných akcí. Pražská náměstí obsadí trhovci prodávající tematické dekorace, hračky a drobné předměty. K vidění jsou ukázky lidových řemesel. Spoustu doprovodných akcí chystají také největší pražská muzea, nebo třeba zoologická zahrada.

BANNERFINAL01My jsme pro vás připravili výběr toho nejlepšího, co se dá v Praze o Velikonocích podniknout. Pro detailnější informace o jendotlivých akcích klikněte na jejich název:

České velikonoční trhy na Náměstí Míru

12. 3. – 28. 3. 2016

Na Náměstí Míru čeká na návštěvníky 42 prodejních stánků s ryze velikonočním prodejním sortimentem, zahradnickými produkty, nebo třeba staročeským občerstvením. Během trhů bude náměstí oděno do svěží jarní dekorace, doplněné velikonočními motivy. Trhy jsou otevřené denně od 10.00 do 19.00 hod.

Velikonoce na Pražském hradě

18. 3. – 10. 4. 2016

Velikonoce na Pražském hradě - Zdroj: trhynahrade.cz
Velikonoce na Pražském hradě – Zdroj: trhynahrade.cz

Historicky první Velikonoce na Pražském hradě. Pro návštěvníky je každý den připraveno předvádění tradičních řemesel. Víkendy pak zpestří doprovodný program, kdy se představí folklorní soubory v tradičních krojích. O víkendu 26.3. – 27.3. bude probíhat soutěž pro veřejnost o nejkrásnější velikonoční kraslici.

Velikonoční trhy na Andělu

05. 3. – 28. 3. 2016

Na velikonočních trzích na Andělu jsou připraveny pomlázky, pestrobarevná velikonoční vajíčka, beránci a další dekorace s velikonočními motivy. Zaposlouchat se můžete do velikonočních koled, které vám zazpívají známí umělci a dětské sbory. Velikonoční trh leží přímo na pěší zóně u výstupu ze stanice metra Anděl na trase B.

Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí

12. 3. – 03. 4. 2016

Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí vítají jaro s kocourem Mikešem - Zdroj: www.trhypraha.cz
Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí vítají jaro s kocourem Mikešem – Zdroj: www.trhypraha.cz

Desítky stánků na obou centrálních náměstích nabídnou tematické dekorace, hračky a drobné předměty. V kulisách ilustrací Josefa Lady si mohou návštěvníci vyzkoušet tradiční česká řemesla. Bohatý program na hlavním pódiu Staroměstského náměstí nabídne celou řadu hudebních, pěveckých i tanečních vystoupení.

Jarní trhy na Výstavišti Praha Holešovice

18. 3. – 19. 3. 2016

Na letošních jarních trzích přivítá návštěvníky více jak 20 prodejních stánků s ryze jarním sortimentem. Kromě stánků s velikonočními výzdobami a dekoracemi nebudou chybět ani potřeby pro zahrádkáře, jako třeba sazenice a truhlíky. Přichystaná je také poradna pro pěstitele a spousta zajímavých workshopů.

Velikonoce v Písecké bráně

13. 3. – 28. 3. 2016

Městská část Praha 6 tradičně připravila oslavy velikonočních svátků, vystoupení dětských i profesionálních divadelních a hudebních souborů, rukodělné dílny s odbornými lektory nebo výstavu pro děti i rodiče.

Velikonoce v zoo

26. 3. – 28. 3. 2016

Zoologická zahrada hlavního města Prahy zve na ukázky staročeských tradic spojených s jarem. Na velikonoční pondělí si pak zvířata pochutnají na pomlázkách. Zoologická zahrada je otevřena denně od 9:00 do 17:00

Vajíčkový kongres v Muzeu Karlova mostu a Výstava o vejci

21. 3. – 21. 4. 2016

Karlův most - Foto: Michal Fic
Karlův most – Foto: Michal Fic

Vajíčkový kongres je vědecký seminář, který populárně naučnou formou přiblíží široké veřejnosti skutečnosti stavby Karlova mostu. Celá akce začne v pondělí 21. 3. 2016 v 11 hodin slavnostním průvodem přes Karlův most. Vajíčkovým kongresem bude zahájena „Výstava o vejci“, která potrvá až do 21. dubna 2016. Na této netradiční „velikonoční“ výstavě si můžete prohlédnout vzácnou oologickou sbírku z 19. století, uvidíte tak vajíčka různých živočišných druhů. Součástí výstavy budou i tradičně malované kraslice.

Pražské hravé Velikonoce

Pražské hravé Velikonoce - Zdroj: www.muzeumprahy.cz
Pražské hravé Velikonoce – Zdroj: www.muzeumprahy.cz

19. 3. – 26. 3. 2016

Muzeum hlavního města Prahy letos připravilo bohatý program pro veřejnost a rodiny s dětmi. Návštěvníci si mohou přijít vyrobit vlastní kraslici, velikonoční dekoraci, pomlázku nebo třeba píšťalku. Součástí projektu Pražské hravé Velikonoce je také soutěž o nejhezčí kraslici. Tématem soutěže je zhotovení velikonoční kraslice pomocí techniky a vzoru, které vycházejí z tradice na území Čech a Moravy.

Velikonoce v Národním zemědělském muzeu

18. 3. 2016

Národní zemědělské muzeum začne vítat jaro už v pátek 18. března. Během celého dne si budou moc návštěvníci zkusit pletení pomlázky, zdobení kraslic nebo výrobu netradičních velikonočních přání.


výstava 3