V centu Prahy v historickém paláci Langhans ve Vodičkově ulici 37 se koná FotoŠkoda fest. Je připraven týden zajímavých přednášek, workshopů a vernisáží. Budete mít možnost vyzkoušet si spousty fotografické techniky pod vedením profesionálních fotografů.

Registrovat se na workshopy můžete tady. 

Těšit se můžete na Dana Vojtěcha, Petra Jana Juračku, Tomáše Trojana, Libora Vaicenbachera, Pavla Schlemmera, Jiřího Růžka, Petra Horkého a film Století Miroslava Zikmunda a další.

V rámci FotoŠkoda FESTU se uskuteční výstavy, a to Dana Vojtěcha a Tomáše Trojana, které si budete moci prohlédnout v prostorách Centra FotoŠkoda.

Seznam workshopů a přednášek najdete tady.

Součástí vstupného budou zajímavé akční nabídky a tisk fotografií do formátu A4 zdarma.  K vyzkoušení bude spousty fotografické techniky renomovaných značek – Nikon, Fujifilm, Olympus, Eizo, Wacom, Adobe, Velbon, Joby, Lowepro, Novoflex a hlavně budou představeny novinky z největšího veletrhu a festivalu v oboru fotografie Photokina.

NZ_728x90

Kdo povede workshopy:

 • Pavel Schlemmer
Pavel Schlemmer
Pavel Schlemmer

Pavel Schlemmer se rozhodl ve věku 18 let opustit střední školu a naplno se věnovat plnění svého snu – profesionální fotografii. Známé jsou jeho komerční stylizované portréty s dramatickým světlem, čisté barvy a jednoduché kompozice. V červenci 2013 Pavel prodal poslední DSLR a začal zcela fotit na fotoaparáty Fujifilm řady X. Pavel je exkluzivním přispěvatelem do Stocksy. Přes jeho mladý věk už má za sebou fotografování několika velkých zakázek. Jako jeden z mála se živí „pouhým“ prodejem svých fotografií v exkluzivních fotobank.www.pavels.cz

 

 • Dan Vojtěch
Daniel Vojtěch
Daniel Vojtěch

Daniel Vojtěch je mladý a kreativní fotograf se zaměřením na fotografii extrémních sportů a lifestyle fotografii. Během studia se stal stálým fotografem časopisů Board a Dirtbiker. V roce 2006 vyhrál fotografickou soutěž Nikon talent a o rok později vyhrál profesionální kategorii Nikon Pro No.1. V roce 2010 se ve Francii zúčastnil soutěže Concours International de Photo Culinaire a Oloron Sainte-Marie, kde získal spolu s šéfkuchařem Gwendalem La Rueyetem mimořádnou cenu poroty. v zimě roku 2011 absolvoval dvouměsíční stáž v Rakousku ve firmě Redbull Photofiles. Ve stejném roce se mu daří dostat do prestižního mezinárodního teamu redbull photofiles. V nejprestižnější fotografické soutěži světa Red Bull Illume zvítězil v kategorii New Creativity.www.danvojtech.cz

 

 • Petr Jan Juračka
Petr Jan Juračka
Petr Jan Juračka

Mgr. Petr Jan Juračka je vědeckým pracovníkem a postgraduálním studentem katedry ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, jedním z fotografů Zoo Praha a zároveň lektorem fotografických workshopů v Českém Švýcarsku, které jsou pořádány ve spolupráci s Centrem FotoŠkoda. Tento mladý nadějný umělec připravuje překvapivé výstavy a je specialistou na vědeckou mikrofotografii. Získal již několik mezinárodních ocenění. Mj. zlatou medaili za sérii fotografií motýlích křídel v kategorii Micro v rámci jedné z nejprestižnějších fotografických soutěží světa – International Photography Awards USA.petr.juracka.eu

 

 • Jiří Růžek
Jiří Růžek
Jiří Růžek

Nejčastěji bývá uváděn jako autor černobílých aktů, sám se popisuje jako autor nahých nebo polonahých portrétů. Přibližně od roku 2006 jsou jeho fotografie publikovány v českých i zahraničních tištěných nebo internetových médiích a jeho fotografie jsou součástí soukromých sbírek v různých zemích světa. V letech 2004 – 2005 spolupracoval na několika sériích bodypaintingu s chorvatskou výtvarnicí Teou Hatadi. Věnuje se také tvorbě anaglyfů. V červenci 2009 získal za fotografii s názvem České středohoří hlavní cenu v soutěži o nejlepší akt Akty X, pořádané časopisem Reflex. www.jiriruzek.net

 

 • Petr Horký
Petr Horký
Petr Horký

Petr Horký je režisér dokumentarista, moderátor, cestovatel a producent. Od roku 1994 působil jako moderátor v České televizi Brno, od roku 1996 v České televizi Praha. V roce 1996 s Miroslavem Náplavou založili sdružení pro cestopisnou dokumentaci Camera Incognita, které se zaměřuje na mapování takových míst světa, která se mění natolik dynamicky, že je v jejich původní podobě už nikdy neuvidíme. Je pořadatelem cestopisné přehlídky filmů s řadou besed WorldFilm, spolupořadatel české odnože kanadského festivalu horolezeckých a outdoorových filmů BANFF, autor asi 80 dokumentárních filmů, autor a spoluautor knih Dvě cesty za archeologií, Sloni žijí do sta let, Neznámá země, Cuba Libre, Honba za obřím červem a Zpráva o cestě na severní pól. www.piranhafilm.cz

 

 • Tomáš Trojan
Tomáš Trojan
Tomáš Trojan

Tomáš žije s manželkou a dvěma dětmi v Kuřimi u Brna a pracuje jako redaktor technického časopisu. Ve své volné fotografické tvorbě se věnuje zejména dokumentu. Témata fotografických souborů nachází především v každodenním životě. Čtvrtým rokem studuje Institut tvůrčí fotografie v Opavě. Největší samostatnou výstavu měl dosud ve Vzdělávacím centru Židovského muzea v Praze, dále se zúčastnil společných výstav v Leica Gallery Prague (jako jeden z vítězů soutěže Frame 2010), v Domě umění v Opavě, v Muzeu fotografie v Jindřichově Hradci a v soukromých galeriích v Mikulově, Českých Budějovicích a v Brně.

 

 • Libor Vaicenbacher
Libor Vaicenbacher
Libor Vaicenbacher

Mgr. Libor Vaicenbacher je průvodcem po Africe, ale zejména pedagogem a postgraduálním studentem na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Během své terénní práce na sběru dat o ptačí diverzitě jihoamerických And navštívil s mikrofonem, dalekohledem a samozřejmě také s fotoaparátem řadu unikátních míst od Kolumbie, Ekvádoru až po Peru. Hlavní náplní Liborovy práce je tedy přinášet z hloubi tropických lesů obrazové, zvukové a faktické informace o jejich typicky nesdílných obyvatelích. Své články a fotografie prezentuje na tematických přednáškách a v domácích i zahraničních časopisech.

 

 • Jakub Valdivia
Jakub Valdivia
Jakub Valdivia

Je mladý fotograf jemuž nadšení a tvrdá práce otevřela dveře do profesionální sféry. Momentálně pracuje na volné noze. Jeho nejčastější náplní práce jsou zakázky pro různé firmy jako reportážní fotograf, školitel techniky a lektor fotografických kurzů. Ve volném čase se věnuje sportovní fotografii, která vychází z jeho nadšení pro aktivní život a zdravý životní styl.

 

 • Vojta Kubec
Vojta Kubec
Vojta Kubec

Focení je pro něj zábavou, stejně tak jeho kapela a muzika, proto rád fotí konzerty, kde se snaží tyto dva světy propojit a zachytit tak nejvýstižnější okamžik na pódiu a udělat tak pěknou vzpomínku kapele a jejím fanouškům. Má rád improvizaci, okamžik kdy musí pohotově reagovat na danou situaci, proto reportážní a street fotografie je pro něj tou pravou výzvou.

 

 • Michal Pavlík
Michal Pavlík
Michal Pavlík

Fotografii se Michal vyučil na SOŠ a SOU v Děčíně. Po škole pracoval jako produktový a reportážní fotograf na volné noze. Poté fotografoval pro reklamní agentury a portrétní studio. V letech 2008 – 2012 vyučoval fotografii na VOŠ a SUŠ Václava Hollara v Praze. Fotografií se zabývá jak po její praktické, tak i teoretické stránce. Ve své praxi se věnoval módní, portrétní, dětské i produktové fotografii. Spolupracoval s módními návrháři a návrháři šperků. Ve volné tvorbě se věnuje výtvarné fotografii.

 

 • Michal Jurák
Michal Jurák
Michal Jurák

Je nadšený fotograf s dloholetým působením v oboru. Pracuje ve společnosti Nikon jako školitel. Pravidelně přednáší na tiskových konferencích, kde prezentuje novinky fototechniky Nikon profesionálům a novinářům. Vede kurzy fotografování a workshopy pro pokročilé i začínající fotografy po celém Česku a Slovensku.