Během tří květnových koncertů se českému publiku představí hvězdy amerického, kubánského a brazilského Jazzu. Podívejte se na pozvánky ke třem významným hudebním událostem, které pořádá společnost P&J Music.

BANNERFINAL01

Koncert kubánské kapely Manolito Simonet Y Su Trabuco

Palác Akropolis, 1.5.2013 19:30

Manolito simonet Y Su Trabuco
Manolito simonet Y Su Trabuco – Zdroj: Jazz Meets World

Šestnáctičlenný soubor Manolito Simonet y su Trabuco je jednou z největších a nejoblíbenějších timbových kapel. Dokladem více než patnáctileté úspěšné kariéry jsou jejich nespočetné zahraniční zájezdy. Manolito Simonet y su Trabuco jsou novátorskou skupinou s unikátním složením. Základem je tradiční sestava charangového orchestru (housle, violoncello a flétna), dále dvě trubky dva pozouny, syntezátor, klavír a kontrabas, to vše doplněné o timbaly, k nimž vizionářský leader kapely Manolito Simonet přidal klávesy a bicí. Nakonec zařaďte tři sólové vokály a máte opravdový válečný stroj. Do Paláce Akropolis se vrací téměř po 5 letech (první vystoupení se konalo 21.6.2011)

Jazzový koncert George Cablese

Rudolfinum, 2.5.2013 19:30

George Cables
George Cables – Zdroj: Jazz Meets World

George Cables, narozený 14. listopadu 1944, je americký jazzový klavírista a hudební skladatel. Hudbě se věnoval již od dětství; studoval klasickou hru na klavír a o jazz se začal zajímat až během studií. Svou první skupinu nazvanou Jazz Samaritans založil v roce 1964 a vedle něj v ní hrál například bubeník Billy Cobham.

První album pod svým jménem vydal v roce 1975 a později vydal mnoho dalších alb. Během své kariéry spolupracoval s mnoha hudebníky, mezi které patří například Max Roach, Bobby Hutcherson, Archie Shepp nebo Art Blakey. V poslední době vystupuje ve veteránské kapele The Cookers, kde jsou jeho spoluhráči např. Billy Harper, Billy Hard, Cecil McBee, s nimiž v loni v dubnu vystoupil v rámci JMW v Divadle u hasičů. Po roce se vrací tentokrát se svým sólovým recitálem.

Vystoupení brazilského multiinstrumentalisty Eduarda Motty

Palác Akropolis, 5.5.2013 19:30

72dpi_EdMotta_2015_9
Ed Motta – Zdroj: Jazz Meets World

Eduardo „Ed“ Motta, narozený 17. 8. 1971 v Rio de Janeiru, je fantastický zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista z Brazílie, kde se stal živou legendou. Je synovcem zesnulé soulové ikony Tima Maia a jeho hudební záliby a vlivy přesahují všechny hranice. Tento „kolos z Ria” osciluje mezi boogie funkem a soulem; bossa novou a jazzem nebo nedávno rockem pro dospělé (AOR). Jeho zodpovědnost a imponující znalost vinylů, přírodních vín, filmu a kultury jako takové z něj činí jedinečného soudobého umělce.


Máte tip na zajímavý koncert, výstavu, divadlení představení nebo jinou kulturní událost konanou v Praze? Napište nám na mail milujup@gmail.com. O vaše tipy se podělíme s ostatními fanoušky Miluju Prahu.