Každoročně se v Praze koná více než sto krátkodobých výluk. V červenci čekají Pražany celkem čtyři krátkodobé výluky, které se dotknou Smíchova, Libně, Strašnic a Holešovic. V závislosti na přerušení tramvajového provozu bude na místě vždy zavedena náhradní doprava.

BANNERFINAL01Většinou se jedná o krátkodobou údržbu tratí, která je v režimu provozu tramvají v Praze (24 hodin denně 7 dní v týdnu) nezbytná. Menší množství krátkodobých výluk je organizováno také pro tzv. cizí investory nebo pro sportovní a společenské akce.

Kompletní informace o krátkodobých výlukách v provozu tramvají v červenci 2016:

V noci ze čtvrtka 14. 7. (22:50 hod.) na pátek 15. 7. 2016 (4:50 hod.) bude přerušen provoz tramvají na úseku trati v Nádražní ulici, ve směru od zastávky Na Knížecí k zastávce Anděl.

Změny tras tramvajových linek (v uvedeném směru):

Linka č. 7 bude v úseku Křížová – Zborovská odkloněna přes zastávku Anděl v Plzeňské ulici. Linky č. 12, 14, 20 a 54 budou ve směru od Sídliště Barrandov v oblasti Anděla ze zastávky Na Knížecí v Nádražní ulici vedeny přes zastávky Na Knížecí v ulici Za Ženskými domovy, Anděl v Plzeňské ulici a dále po svých trasách.

Náhradní doprava nebude zavedena.


V noci ze čtvrtka 21. 7. (22:00 hod.) na pátek 22. 7. 2016 (4:45 hod.) bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Balabenka – Nádraží Libeň – Starý Hloubětín.

Změny tras tramvajových linek:

Linky č. 8 a 52 budou ve směru z centra ze zastávky Balabenka odkloněny přes zastávky Divadlo Gong a Poliklinika Vysočany na Nádraží Vysočany, kde budou ukončeny (nástupní zastávka Vysočanská). Linka č. 25 bude ve směru od Vypichu ukončena na Palmovce.

V trase Palmovka – Nádraží Libeň – Lehovec bude zavedena náhradní autobusová doprava X52.


V sobotu 23. 7. 2016 od 9:00 hod. do 17:00 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Vozovna Strašnice – Průběžná.

Změny tras tramvajových linek:

Linka č. 7 bude ve směru od Radlické, ze zastávky Průběžná odkloněna přes zastávky Na Hroudě, Nádraží Strašnice a Zahradní Město do zastávky Nádraží Hostivař, kde bude ukončena. Linka č. 26 bude ve směru od Divoké Šárky, ze zastávky Vozovna Strašnice odkloněna přes zastávku Solidarita do zastávky Černokostelecká, kde bude ukončena.

V trase Vozovna Strašnice – Strašnická – Na Hroudě bude zavedena náhradní autobusová doprava X26.


V neděli 24. 7. 2016 od 7:30 hod. do 15:00 hod. bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Nádraží Holešovice – Ke Stírce.

Změny tras tramvajových linek:

Linka č. 17 bude v úseku Nádraží Holešovice – Ke Stírce odkloněna přes zastávky Ortenovo náměstí, Libeňský most, Palmovka a Bulovka.

V trase Nádraží Holešovice – Hercovka – Kobylisy bude zavedena náhradní autobusová doprava X17.

trickamilujuprahu_vyprodej