Je tu další ročník Hradozámecké noci! Po celé České republice se návštěvníkům na jednu noc otevřou hrady, zámky, kláštery, kostely, vily, paláce a k nim přilehlé zahrady. Konkrétně v Praze bude pro veřejnost otevřeno hned několik významných památek.

Valdštejnská ulice – Foto: Kamil Procházka

Na nádvoří Chvalského zámku v Horních Počernicích bude od 19 hodin probíhat divadelní představení pohádky Čertovské čarování. Od 18 – 22 hodin se pak můžete vydat na prohlídku areálu zámku. Vybrat si můžete variantu s průvodcem nebo bez.

V Zahradách pod Pražským hradem se bude za svitu pochodní konat koncert klasické hudby. Dále bude pro návštěvníky připravena přehlídka historického šermu doprovázená odborným výkladem a také komentované prohlídky s odborným výkladem o historii zahrad. Zahrady budou otevřeny do 22 hodin.

Otevřen bude také Valdštejnský palác s Valdštejnskou zahradou, kterou se navíc v podvečer rozezní koncert Harmcore Jazz bandu a příchozí se mohou těšit i na zajímavý příběh o sochách ve Valdštejnské zahradě.

západní část Invalidovny- Foto: Vladimír Lacena – Prach času

Vůbec poprvé bude v rámci Hradozámecké noci otevřen i objekt barokní Invalidovny. Prohlídka návštěvníky povede severním a východním křídlem a ukáže kapli, ubytovací jednotku, stopy po filmových produkcích a další zajímavosti. První prohlídka začíná ve 13.20, poslední odchází v 18.00, volně přístupné bude nádvoří Invalidovny. Vstupenky na zhruba půl hodiny trvající prohlídky budou na konkrétní čas a budou dostupné na místě, dokud se prohlídky nenaplní.

V rámci Hradozámecké noci bude návštěvníkům otevřen také zámek Slovanka v pražské čtvrti Hlubočepy. Celý areál bude romanticky nasvícen loučemi a svíčkami, rozmístěny tu budou filmové repliky historických artefaktů, historičtí šermíři a spousta dobových kostýmů všemu dodá úžasnou atmosféru.

Chystáte se také v noci navštívit některou z pražských památek?

Natočte to a záběry pošlete přes aplikaci NatočVideo!

Aplikaci si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play. Záběry můžete posílat i přes naše webové stránky NatocVideo. Nebo videa pošlete maile na milujup@gmail.com – můžete použít i úschovnu. Zapojit se tak můžete do soutěže, kterou pořádáme ve spolupráci s naším partnerským projektem Natocvideo.cz. Více informací o videosoutěži naleznete ZDE