Chystáte se také vypravit na vinobraní do jedinečných prostor trojské botanické zahrady? Natočte to a záběry nám pošlete přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play. Záběry můžete posílat i přes naše webové stránky NatocVideo. Nebo videa pošlete maile na milujup@gmail.com – můžete použít i úschovnu. Zapojit se tak můžete do soutěže, kterou pořádáme ve spolupráci s naším partnerským projektem Natocvideo.cz.

A na co se můžete v rámci sobotního vinobraní těšit? Podívejte se:

Od 10.00 do 19.00 hodin vás čeká nabídka nejen z místní vinice sv. Kláry, ale i z dalších vinařství Čech a Moravy. Chybět nebudou ani exkluzivní vína maďarská, gruzínská,
jihoafrická či kanadská. Chcete zkusit něco nového? Co třeba unikátní koktejly z vína?
Festival nabídne i gurmánské zážitky. Vegetariáni si pochutnají v rostlinném bistru
Botanická na talíři, chybět ale nebudou ani perfektní burgery s nejlepší houskou
či výborné sýry. Dokonalý zážitek doladí tóny soulu, jazzu, swingu či reggae.

Festival jak víno; Zdroj: Botanická zahrada Praha

Víno k trojské botanické zahradě neodmyslitelně patří, a to zejména díky zdejší památkově chráněné vinici sv. Kláry s tradicí pěstování vína už od středověku. Proto i část akcí, které pro veřejnot připravujeme, je určená milovníkům vína. Letos v létě je to jednak Festival jak víno, který se koná tuto sobotu, ale i tradiční vinobraní na vinici sv. Kláry v polovině září,říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy. Sobotní Festival jak víno v prostorách botanické zahrady pořádá společnost Vinedom.com, s. r. o.

Festival jak víno; Zdroj: Botanická zahrada Praha

Piknik v trojské botanické zahradě ve stínu stromů a v náručí kvetoucích trvalek i letniček se stane zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat. V sobotu 28. července vás navíc čeká příjemná hudba a možnost ochutnat vína z různých koutů naší země, ale i jiných částí světa. „Návštěvníci si budou moci vybírat z nabídky tradičních vinařství Čech a Moravy. Těšit se mohou mimo jiné na Vinařství Trávník a Modré vinařství z Mutěnic, Víno Hruška z Blatničky či Vinařství Hrozínek z Břeclavi. Ty doplní například sicilská vína a pochutiny, unikátní červená, bílá i oranžová vína z Gruzie a další,“ zve Jakub Krutský, jeden z organizátorů akce Festival jak víno – ochutnej vinohrad.

Festival jak víno; Zdroj: Botanická zahrada Praha

Celou akci pořádá společnost Vinedom.com, jež nabízí skvělá vína z malých rodinných
vinařství z jižní Moravy. Festivaly pořádá pokaždé na jiném místě v Praze a snaží se vybírat
pro návštěvníky zajímavé lokality. V letošním roce zvolili vinici sv. Kláry v pražské Troji.
Na Festival jak víno pečlivě vybíráme pouze malá rodinná vinařství, jejichž vína běžně
neochutnáte. Představujeme moderní vinaře odkazující na úctu k tradicím. Degustuje
se ze skla, za tónů živé hudby, tentokrát v úžasném prostředí pražské vinice s majestátním výhledem na Prahu,dodává Jakub Krutský.

Během festivalu budou probíhat komentované prohlídky vinného sklepa. Díky hudebnímu doprovodu si budete moci také zatančit v rytmech Latinské Ameriky, jazzu
či raggae, ale i oblíbených hitů posledních let. O chuťové buňky se postará rodinné občerstvení Gastro Myslivečkovi, Kaiser Franz se svými burgery a Cheese House s nabídkou sýrů, které budou k vínům perfektně ladit.

Festival jak víno; Zdroj: Botanická zahrada Praha

Na akci platí zvláštní vstupné: dospělí 200 Kč, děti, studenti a senioři 90 Kč. Cena zahrnuje vstup do vinice s možností prohlídky podzemí, vstup do botanické zahrady a skleníku Fata Morgana a stylovou skleničku s logem na degustaci pro starší 18 let. Sousedské ani jiné permanentky, včetně Trojské karty, se na tuto akci nevztahují. Během Festivalu jak víno nebudou platit ani běžné VIP vstupenky. Samoobslužné brány v průběhu festivalu nebudou v provozu.

Zdroj: TZ Botanická zahrada Praha