Pražský reportér Ladislav Hložek natočil video v Drahaňském údolí u rybníčku pod chaberskou čističkou. Drahaňská rokle je na severním okraji Prahy. Překvapí, že toto místo se exotickými zvířaty jenom hemží.  Na rybníčku žije například želva nádherná, kterou sem někdo vypustil. Želva zde i přezimuje už několik roků. Drahaňskou roklí se plazí i několik druhů užovek.

Blíží se nejtajemnější den roku. Pražský slunovrat a mystérium

Mezi divokými kachnami se objevil i další exot kachna mandarinská, která pochází z jihovýchodní Číny, Tchaj-wanu či Japonska. Dostala se sem zřejmě ze soukromého chovu nebo nějaké zoo. Pokud voda nezamrzne, dokáže mandarinka i přezimovat.  U jezírka dokonce narazíte i na volavku.

Pražský reportér

Jak jsme slibovali, soutěžíme o lístky do zoo. Je to snadné zapojte se do projektu Pražský reportér. Natáčejte videa na své mobilní telefony, foťáky či kamery a posílejte nám je přes stránky našeho partnerského projektu NatocVideo.cz do redakce.

Jak na to?

Je to snadné. Stáhněte si aplikaci Prima Reportér do svého mobilního telefonu. Najdete ji na Google Play nebo na Apple store. A posílejte videa z pražského dění. Z těch nejlepších videí uděláme článek, který zveřejníme na Miluju Prahu a Praha.eu. Vaše videa mají i šanci se dostat do Diváckých zpráv FTV Prima, kde můžete každý týden soutěžit o 20.000,- Kč. Ale to není všechno! Videa použitá na Miluju Prahu a Praha.eu mohou vyhrát například lístky do ZOO!

 

Článek vznikl ve spolupráci s Miluju Prahu.cz.