Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší z důvodu opravy trati v posledních dvou říjnových víkendech obousměrně provoz metra na lince C v úseku Muzeum – Kačerov.

banner 2

První výluka proběhne od zahájení provozu v sobotu 22. 10. do ukončení provozu v neděli 23. 10. 2016 a druhá od zahájení provozu v pátek 28. 10. do ukončení provozu v neděli 30. 10. 2016. Ve vyloučeném úseku bude zavedena náhradní autobusová doprava a cestujícím budou v průběhu obou výluk k dispozici informátoři DPP.

Výluka metra; ilustrační foto - Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy
Výluka metra; ilustrační foto – Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Důvodem výluky metra v úseku Muzeum – Kačerov bude během obou víkendů náhrada stávajících dřevěných pražců betonovými, a to mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad.  Při druhé výluce proběhne pak souvislá výměna kolejnic v úseku Budějovická – Pražského povstání. Plán prací předpokládá co nejkratší omezení běžného provozu metra na trase C,“ uvedl Ladislav Urbánek, dopravní ředitel DPP.

Po dobu trvání obou výluk bude zavedena náhradní autobusová doprava. V denním provozu bude linka XC jezdit v trase Hlavní nádraží – Muzeum – I. P. Pavlova – Vyšehrad – Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Kačerova (bude stavět u všech stanic metra).

Po dobu výluk (od cca 8.00 do 22.00 hodin) bude u uzavřených stanic metra a u přestupů na náhradní autobusovou dopravu nasazen dostatečný počet informátorů v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (v češtině i v angličtině)   aktuální dopravní spojení. Informátoři budou vybaveni informačními letáky v několika typech, jež budou zároveň k dispozici v informačních vitrínách ve stanicích metra.

Pro informace týkající se vždy konkrétního místa určení bude připraveno cca 65 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi v obou uvedených jazycích. Od středy 19. 10., respektive středy 26. 10. 2016, bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve stanicích metra, jež bude probíhat i během obou výluk.

Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Praha