http://www.AUTOdoc.cz
05. 10. 2016   16.15

Kino MAT, Karlovo náměstí 19, Praha 2, Česko Praha 12000 Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

Film
Teorie tygra

ČR | 2016 | 104 minut | Komediální drama

I ochočení muži mohou zdivočet.

Teorie tygra

Více o filmu:
Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený.

Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí.

A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče a přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí.

Když nic neudělá, skončí jako tchán. Jednoho dne jej napadne způsob, jak se osvobodit a získat zpět vládu nad svým životem. Tato revolta je ale hodně netradiční. Už jen tím, že prvotní inspirací mu byl jeden z jeho pacientů, papoušek s podezřením na Alzheimera.

Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny. A protože tato cesta nemůže být snadná, stává se její součástí také stádo koz a později i krav, psychiatrický ústav, plavba na voru a život na lodi.

Janova cesta za svobodou ovlivní i životy jeho dětí a jejich partnerů. Dcera Olga (Táňa Vilhelmová) totiž převzala matčinu metodu, zatímco snacha Alena (Pavla Beretová) zatím dokázala tlaku rodové tradice odolat a volí vlastní cestu, liberálnější, modernější, lidštější.

Důsledky jsou pro jejich protějšky (Jiří Havelka a Jakub Kohák), v obou případech odpovídající.

hrají: Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Tatiana Vilhelmová, Pavla Beretová, Jiří Havelka, Jakub Kohák, Arnošt Goldflam, Lucia Siposová, Klára Melíšková, Jaromír Dulava, Ondřej Pavelka

režie: Radek Bajgar, scénář: Radek Bajgar, Mirka Zlatníková, kamera: Vladimír Holomek, Petr Koblovský, hudba: Jan P. Muchow

Kdy hrajeme
středa 5. 10. od 16.15 česká verze DCP 2D 109 Kč vstupenky

Kino MAT | Karlovo náměstí 19, Praha 2, Česko Praha 12000 Česká republika