27. 09. 2014   20.00

Malostranský hřbitov, Erbenova 5, Praha 5, Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

kultura kultura
Tajemné noční čtení připomene stavitele Dientzenhofery

V sobotu 27. září se od 20 hodin uskuteční již čtvrté tajemné noční čtení na Malostranském hřbitově. Předčítány budou tajemné příběhy, které se váží k pražským stavbám Kryštofa a Kiliána Ignáce Dientzenhoferů. Běžně nepřístupný hřbitov otevře své brány také 27. 9. a 19. 10., vždy od 14 do 16 hodin.Vstup je zdarma.

Ve světě rodin, které významně zasáhly do dějin evropského umění, stojí Dientzenhoferové na čelném místě. Dle jejich návrhů jen v Praze vznikly takové barokní skvosty jako chrám svatého Mikuláše na Malé Straně, Loreta či Zrcadlová kaple Klementina. Kilián Ignác Dientzenhofer také v roce 1728 pro svou rodinu postavil na Smíchově honosnou vilu, dnes známou jako Portheimka, zasazenou do barokních zahrad. V roce 2014 uplyne 325 let od narození Kiliána Ignáce Dientzenhofera, v roce příštím pak 360 let od narození jeho otce Kryštofa.

Přes nesporný přínos Dientzenhoferů pro dějiny české architektury jsou dnes jejich ostatky druhotně uloženy v neoznačeném hrobě na Malostranském hřbitově na Smíchově. Sdružení pro záchranu Malostranského hřbitova ve spolupráci se sdružením Prampouch proto chystá sérii akcí, jejichž cílem je podpořit vznik pamětní desky obou velikánů.
Další informace na www.malostranskyhrbitov.cz.

Kontaktní osoba:

Alena Lehnerová – 722 200 908

Malostranský hřbitov | Erbenova 5, Praha 5, Česká republika