http://www.AUTOdoc.cz
17. 10. 2016   19.30 - 23.00

Kino MAT, Karlovo náměstí 19, Praha 2, Česko Praha 12000 Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

Film
Přímý přenos opery Cosi fan Tutte v kině MAT

V pondělí 17.10 od 19.30 můžete v kině MAT shlédnout živý přímý přenos z londýnské Royal Opera House, kde se představí Mozartova Cosi fan Tutte. Jde o velmi zajímavý klasický příběh, který je nastudován v modernější formě. Jedná se navíc o speciální akci, která nemá v celé České republice obdoby.

Cosi fan Tutte je Mozartova v pořadí třetí spolupráce s libretistou Lorenzem da Ponte, ze které vzešly i opery Figarova svatba a Don Giovanni. Semyon Bychkov diriguje v této opeře talentovanou Corinne Winters a další hvězdy ROH.

Ferrando miluje Dorabellu a Guglielmo miluje Fiordiligi, ale jejich přítel Don Alfonso je vůči těmto vztahům skeptický. Nabízí svým kamarádům sázku, že za méně než jeden den najde důkazy o tom, že je jejich milované podvádějí s jinými. Ferrando i Gugliemo jsou přesvědčení o věrnosti svých přítelkyň a sázku přijímají. Oba muži předstírají, že byli povoláni do války a vrací se v přestrojení a začnou usilovat o milou toho druhého. Velmi brzy je jasné, že city všech čtyřech jsou mnohem komplikovanější, než si kdokoli z nich myslel. Don Alfonso sleduje jak se mladí muži a ženy chovají při svém zkoumání všech zákoutí lásky.

Více informací zde

Kino MAT | Karlovo náměstí 19, Praha 2, Česko Praha 12000 Česká republika