16. 09. 2017   10.00

Žofín, Žofín, Praha , Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

Výstava
Praha si připomene na Žofíně tisíciletou vodu roku 2002. Uvidíte, jak pracují záchranáři

 

Letos uplynulo již patnáct let od dramatických chvil, kdy Prahu zasáhla ničivá povodeň. Zatímco výstava fotografií na Kampě připomíná, jak velká voda vtrhla do města, akce připravená na sobotu 16. září na Žofíně od 10 hodin je zaměřena na to, co vše Praha udělala a dělá pro to, aby se před podobnou katastrofou chránila

Povodeň na veřejném i soukromém majetku napáchala škody ve výši 27 miliard korun. Vyřadila z provozu podstatnou část pražského metra i jiných důležitých městských sítí. Zhruba rok stačil na to, aby se podařilo odstranit nejzávažnější materiální škody a vrátit chod města do původních kolejí.

Žofín v roce 2002

Hlavní město uplynulou dobu od povodní nepromarnilo. Vznikl unikátní systém stacionárních i mobilních protipovodňových opatření, který uznávají mezinárodní odborníci a který je městem neustále díky pravidelným cvičením a kontrolám připraven tak, aby metropoli před případnou podobnou živelnou katastrofou chránil.

Akce na Žofíně bude proto zejména exhibicí integrovaného záchranného systému, kdy Pražané i návštěvníci hlavního města uvidí jednotlivé složky při praktické ukázce. Přímo u paláce Žofín vyrostou protipovodňové zábrany tak, jak by se stavěly v případě ohrožení velkou vodou.

Program ale nabídne návštěvníkům ještě mnohem více – jak pro děti, tak pro dospělé. A nebudou chybět soutěže o zajímavé ceny.

Podrobné informace budou na této stránce zveřejněny v nejbližších dnech.

povodně

Žofín | Žofín, Praha , Česká republika