18. 12. 2013   Celý den


Párty Párty
Ohrňte si nohavice pro Václava Havla
Chceme uctít památku Václava Havla výrazně, zapamatovatelně a jednoduše tak, aby se k nám mohl připojit každý.

Myslíme si, že Václav Havel je jedním z nejvýznačnějších Čechů celé naší historie. Hledali jsme způsob jak uctít památku Václava Havla způsobem, který by byl výrazný, zapamatovatelný a jednoduchý tak, aby se k němu mohlo připojit co nejvíce sympatizantů. Inspiroval nás “Ručníkový den” Douglase Adamse. Každý rok se k jeho památce hlásí tisíce lidí po celém světě tak, že v jeden den s sebou nesou ručník, jenž byl symbolem jeho nejznámnější knihy Stopařův průvodce po galaxii. V odkazu Václava Havla jsme tak hledali podobně výrazný prvek. Inspirovala nás epizoda z ranného období prezidenství Václava Havla, kdy několikráte veřejně vystoupil s nápadně krátkými kalhotami. Havel byl často na tuto skutečnost dotazován a považoval ji za humornou.

V Den pro Václava Havla 18.12.2012 si jako projev vzpomínky ohrňte výrazně nohavice u svých kalhot.

Myslíme si, že jsme našli gesto, které může následovat každý. Gesto, které je humorné, nenásilné, ale výrazné a snad i české. Je snadno vysvětlitelné a aktivitě je možné připojit se i kdykoli behěm dne, pokud vás setkání s někým s “krátkými kalhotami” upomene.

Pokud patříte mezi příznivce Václava Havla, připojte se ke “kalhotovovému dnu”, šiřte tuto informaci dál a především buďte nadále hrdi, že Česká republika je domovem Václava Havla.

Václav Havel has been our inspiration and our role model. Apart from other things, we want to remember him for his ability not to take himself too seriously. We would, therefore, like to commemorate the first anniversary of his passing with a smile – by rolling up the pants we would like to remind his memorable start of presidential career in “short trousers”.

On December 18, commemorate Václav Havel by rolling up your trousers for the whole day.