13. 01. 2014   19.00 - 21.30

Divadlo Bez Zábradlí, Jungmannova 36, Praha 1, Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

kultura kultura
Milan Kundera: JAKUB A JEHO PÁN

Délka představení: 2 hod. 5 min., přestávka 20 min.

Režie: Ivan Rajmont, Scéna: Milan Palec, Kostýmy: Aleš ValášekHrají: Karel Heřmánek, Jiří Bartoška, Josef Carda, Petr Pospíchal, Veronika Freimanová, Dana Morávková, Zdeněk Žák, Martin Kubačák, Nikol Kouklová

Stručný obsah hry

Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.

O autorovi

Milan Kundera
Překladatel, básník, dramatik, scenárista, esejista, romanopisec. Narodil se 1. dubna 1929 v Brně v rodině muzikologa Ludvíka Kundery (1981 1971), je bratrancem básníka Ludvíka Kundery. U otce se učil hře na klavír, u Pavla Haase, bratra herce Huga Haase, a Václava Kaprála hudební kompozici, do pětadvaceti let se věnoval skladbě. Po maturitě (1948) začal studovat literární vědu a estetiku na FF UK, pak přešel na režii a posléze scenáristiku na FAMU, kde po absolutoriu (1952) přednášel světovou literaturu (1964 docent). O místo přišel v roce 1970, zůstal bez zaměstnání, živil se např. překlady pod cizími jmény a psaním horoskopů do Mladého světa, po odchodu do Francie v roce 1975 vyučoval na univerzitách v Rennes a Paříži. V roce 1978 byl zbaven čs. státního občanství, v roce 1981 obdržel občanství francouzské. Žije v Paříži, jeho manželkou je bývalá brněnská televizní hlasatelka Věra Kunderová.

Divadlo Bez Zábradlí | Jungmannova 36, Praha 1, Česká republika