20. 12. 2013   20.00 - 22.00

Švandovo divadlo, Štefánikova 57, Praha 5, Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

Hudba Hudba
Marián Varga + Noneto: Vianočná suita

Marián Varga – hudební mág nebo tajemný klávesový hrdina, i takové přívlastky si vysloužil během své kariéry slovenský hudebník Marián Varga. Jeho experimenty, fúze rocku a klasické hudby i strhující improvizace elektrizují posluchače a dodnes je přivádí k nadšení.

Téměř vše, na co Varga sáhl, vstoupilo v Česku i na Slovensku do hudebních dějin. Ať už se jednalo  o dvojalbum Konvergencie a další desky jeho formace Collegium Musicum nebo práce se skupinou Prúdy, kde hrál po boku Pavola Hammela.

Marián Varga je legenda. Ne kvůli množství vydaných alb, nebo hudby, kterou napsal pro dvacet tři televizních  a divadelních inscenací  i osm celovečerních a deset krátkých filmů. Legendy se rodí jen z ojedinělých hvězdných okamžiků, které nejenže přezáří vše přítomné, ale svou intenzitu vyzařují i do daleké budoucnosti. Jeho koncerty doslova elektrizují publikum a Marian hraje svěže, nově, ale přitom nezapomíná na svoje nejslavnější melodie

Moyzesovo kvarteto – špičkové slovenské komorní těleso působící na hudební scéně již 36 let. Během své existence uskutečnili v rámci svých koncertních turné více jak 1800 koncertů po celé Evropě, USA, Japonsku. Indii, Maroku atd., v nejvýznamnějších koncertních síních. Členové kvarteta se systematicky věnují interpretaci slovenských skladatelů všech generací.

Kromě dlouhotrvající spolupráce s Mariánem Vargou také spolupracovali na projektech s M. Gombitovou, M. Žbirkou, R. Müllerem, I. Bittovou, J. Stivínem a mnoha dalšími. Nahráli hudbu k úspěšným slovenským filmům.

Stanislav Mucha – 1.husle

František Torok – 2.husle

Alexander Lakatoš – viola

Ján Slávik – violoncell

Bratislavské dychové kvinteto – tvoří členové orchestru slovenské filharmonie. Členové kvinteta mají velké zkušenosti s účinkováním v řadě dalších významných hudebních tělesech a ať už společně či jednotlivě, také mají za sebou mnoho  koncertů, nahrávek pro film, televizi i speciálních  projektů. Pod názvem Slovenské dychové kvinteto působí od roku 2010.  Repertoár tělesa tvoří široký rozsah skladeb rozličných stylových období nevyjímaje
současnou hudbu.

Tomáš Jánošík – flauta

Igor Fábera – hoboj

Jozef Luptáčik ml. – klarinet

Roman Mešina – fagot

Viliam Vojčík – lesný roh

Švandovo divadlo | Štefánikova 57, Praha 5, Česká republika