11. 12. 2013   19.30 - 21.30

Divadlo Hybernia, Náměstí Republiky 4, Praha 1, Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

Hudba Hudba
Iva Bittová a EVIYAN - Evan Ziporyn, Gyan Riley

Trio světových umělců – houslistka a zpěvačka Iva Bittová (CZ), kytarista Gyan Riley (USA) a klarinetista Evan Ziporyn (USA) – představí v České republice nový hudební projekt pod názvem Eviyan.

Všichni tři patří mezi nejzajímavější jména na rušné newyorské scéně soudobé hudby. Každý z nich má osobitý výraz a originální zvuk, který se vzpouzí zařazení. Riley, který je synem průkopníka minimalizmu Terryho Rileyho, je vynikající akustický kytarista, který ve svých skladbách splétá různé tradice (klasickou hudbu, brazilskou hudbu a fingerpicking) do přesvědčivé, impozantní hybridní formy. Chicagský rodák Ziporyn je spoluzakladatelem vlivného hudebního festivalu Bang on a Can a dlouhou dobu vedl jeho domácí kapelu Bang on a Can All-Stars. Skládá dynamické kompozice ve stylu minimalizmu, které často zahrnují prvky indonéského žánru gamelan, jenž se stal jeho životní vášní. V Česku narozená Iva Bittová je nekompromisní tvůrčí osobnost, která vytváří na kost ohlodané vzrušující kompozice složené z prvků východoevropské lidové hudby a improvizace.

Loni založili projekt Eviyan, v rámci něhož každý píše své skladby a pak je všichni tři přetvářejí pomocí nových aranžmá i improvizace. Rozmanité kompoziční přístupy tu fungují jako odrazový můstek ke spontánní a intimní souhře hudebníků, kvůli které vlastně kapela vznikla.

Divadlo Hybernia | Náměstí Republiky 4, Praha 1, Česká republika