22. 10. 2016 - 30. 10. 2016   9.00 - 18.00

Tyršův dům, Újezd 40, Praha, Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

kultura kultura
Deskohraní 2016 - mezinárodní festival deskových a karetních her
Deskohraní je festival plný deskových a karetních her, předváděček, turnajů, volného hraní a jiných atrakcí. Je určen všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům. Užijte si program pro děti i dospělé, pro hráče i veřejnost, mistrovské turnaje i začátečnické soutěže.

Deskohraní je mezinárodní festival deskových a karetních her, který se uskuteční druhý říjnový týden v Michnově paláci Tyršova domu v Praze.

Letošní ročník naváže na vyzkoušené věci z minulých let jako prezentace her, firemní prezentace, fórum autorů her, dětský koutek, které se osvědčily , ale přinese i novinky jako celý doprovodný program pro veřejnost.

Uskuteční se turnajová klání, zvolí Hra roku
Většině návštěvníků stačí zahrát si jen tak s kamarády, svým partnerem anebo novými spoluhráči, s nimiž se dá seznámit přímo na místě. Pro zájemce se uskuteční turnaje a klání, ve kterých jde nejen o medaile, ale i o ceny za tisíce korun. Příchozí návštěvníci se mohou přihlásit do mnoha desítek ostrých turnajů, jen namátkou nabídneme např. hru Kaleidoskop, Ubongo, Duch! nebo se zúčastnit celonočního maratónu ve hře Bang!

Na některé soutěže, vhodné i pro začátečníky, se lze přihlásit klidně na místě. Turnaje však mívají omezenou kapacitu, takže vhodnější je registrovat se dopředu na webu festivalu. Proběhnou také celorepubliková mistrovství, na něž se kvalifikovali ti nejlepší hráči v rámci turnajů pořádaných v předstihu. Špičkoví hráči si tak poměří síly například v Mistrovství republiky v Carcassonne, Dominionu, Agricole, Osadnících z Katanu, Scrabble, Zatre, ale také třeba ve Čtyřpoháru, kde se čtyřčlenná družstva utkají ve čtyřech různých hrách. Protože Deskohraní postupně roste a prostory Michnova paláce nejsou nafukovací, uskuteční se některé turnaje v Městské knihovně na Mariánském náměstí 1/98 , kam se snadno dostanete z Tyršova domu příjemnou procházkou po Karlově mostě.

Tyršův dům | Újezd 40, Praha, Česká republika