09. 12. 2013   20.00 - 23.30

Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha 1, Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

Hudba Hudba
BABYSHAMBLES / UK

Babyshambles jsou anglická indie rocková kapela. která vznikla v Londýně. Kapelu založil Pete Doherty po svém působení v The Libertines a Babyshambles se brzy stali jeho hlavním projektem.

Inspiraci čerpají z punku a ska, vydali dvě alba, jedno EP a spoustu singlů. V polovině roku 2003 byl Pete Doherty odejit z The Libertines do doby, než se zbaví své závislosti na drogách a alkoholu. Doherty odpověděl založením alternativní kapely, do které přizval původního člena Libertines, zpěváka Steve Bedlowa.

První singl “Babyshambles” vyšel v dubnu 2004 na labelu High Society Records. Obal dělala Sophie Thunder. Babyshambles hráli ve složení Patrick Walden- kytara, Gemma Clarke- bicí a Jamie a Peter Junior Perrettovi na kytaru a basovou kytaru. Později na basovou kytaru hrál Drew McConnell. V dubnu a květnu 2005 natočili s Mickem Jonesem z Clash jako producentem své debutové album Down in Albion. V říjnu 2007 Babyshambles vydali své druhé album Shotter’s Nation. Počátkem roku 2013 oznámil časopis NME, že Babyshambles natáčejí třetí album s bubeníkem Stereophonics Jamie Morrisonem. Album by mělo vyjít během roku a turné je naplánováno na podzim 2013. V prosinci, konkrétně 9.12., představí nové album i Pražanům!

Lucerna Music Bar | Vodičkova 36, Praha 1, Česká republika