25. 11. 2013   19.00 - 22.00

RockOpera Praha, Komunardů 306/1, Praha 7, Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

Hudba Hudba
Rocková opera Romeo a Julie

Nejslavnější příběh lásky všech dob, tragický osud Romea a Julie, má svůj reálný základ. V „Historii města Verony“ sepsané italským historikem a spisovatelem Girolamem de la Corte v letech 1594 – 6, je popsána pravdivá událost z doby vlády Bartolomea de la Scaly o nepřátelství dvou veronských rodů končícím smrtí mladého mileneckého páru.
 

V tomto roce 2013 je to právě 710 let od tragické smrti Romea a Julie.
Výročí této smutné události, které je symbolem lásky a její věčnosti, bychom stejně jako mnoho významných umělců a spisovatelů před námi rádi vzpomenuli a oslavili premiérou rockové opery. Smyslem našeho díla je oslavit lásku, nejkrásnější lidský cit, který by měl oslovovat i dnešního člověka. Měl by být kotvou i smyslem života, jeho náplní. A lze to vyjádřit i způsobem zajisté netradičním – rockovou hudbou, novým cirkusem, kombinací rocku, klasické hudby a divadla.

Také umístění děje do prostředí historické Prahy, do kulis a projekcí historických pražských zákoutí, by mělo být oslavou Prahy a jejích krás. Zároveň zpřístupní a přiblíží nadčasový příběh dnešnímu českému a pražskému publiku a i zahraničním návštěvníkům Prahy otevře nový umělecký pohled na naše hlavní město.

Premiéra rockové opery Romeo a Julie v roce 2013 by měla připomenout:

  • 710 let od smrti nejslavnějších milenců všech dob
  • 460 let od vzniku básně o jejich osudu od veronské autorky Clitie
  • 450 let od první zmínky o začátku tvorby Shakespearova díla o těchto milencích (dnes ztracené drama z roku 1562)
  • 420 let od vzniku díla – tragédie Romeo a Julie od W. Shakespeara (předpokládaná doba vzniku 1593 – 5)

 

RockOpera Praha | Komunardů 306/1, Praha 7, Česká republika