Přesně osm dní po volbách se na Jungmannovo náměstí vrátil stánek, který vzbudil letos v létě vlnu nevole. Starosta městské části Oldřích Lomecký tehdy severu Pravá Praha řekl: „Stánek, který svým vzhledem jako kdyby vypadl z dob reálného socialismu, hyzdí celé náměstí a u většiny lidí vzbuzuje velmi nelibé pocity. Proto zkusíme ve spolupráci s památkáři najít řešení, jak stránek odstranit.“  Zdá se, že týden po volbách je vše jinak. Podle tehdejšího vyjádření pražských památkářů by stánek mohl na tomto místě stát až do doby, kdy se budou tyto ulice revitalizovat. K tomu by mělo dojít nejdříve v příštím roce.

Psali jsme:

Das is hrůza! Kdo tohle povolil?
TO SE NÁM ULEVILO! Strašidelný stánek je z Jungmanňáku fuč…
Foto: Jiří Navrátil
Foto: Jiří Navrátil

khoaoao

Foto: Jiří Navrátil
Foto: Jiří Navrátil
Foto: Jiří Navrátil
Foto: Jiří Navrátil
Foto: Jiří Navrátil
Foto: Jiří Navrátil

Stánek lehce upravený stojí opět na Jungmannově náměstí. Osm dní po volbách si našel cestu zpět. Poslal jsem tedy na Městskou část Prahy 1 dotaz následujícího znění:

Dobrý den,
dnes jsem na Jungmannově náměstí opět narazil na nevzhledný stánek, který byl po protestech občanů a nesouhlasném vyjádření starosty Oldřich Lomeckého v srpnu po několika týdnech odstraněn. Osm dní po volbách se vrátil zpět na místo. Sdělte mi, prosím, na základě čeho byl nejdříve odstraněn a kdo je zodpovědný za to, že tam opět stojí.

Přeji hezký den

David Černý

Tak jsem zvědavý na výsledek.

 

Občané Prahy během měsíce, kdy stánek na Jungmannově náměstí stál vyjadřovali na sociálních sítích svůj podiv a někteří i odpor k umístění nevzhledné stavby v historickém centru města. Fotograf Eugen Kukla dokonce vytvořil i sérii fotografií, kde portrétoval kolemjdoucím s nepěknou stavbou. Podívejte se!