Připojili jsme se ke kampani Ježíškových vnoučat #damevytah.  Pomáháme postavit výtah v rámci kampaně #damevytah výtah v Domově seniorů v Krucemburku. Podívejte se na video, komu kokrétně pomůžete:

Komentovaná procházka a projížďka lodí po stopách Juditina mostu s Davidem Černým z Miluju Prahu

Dědečkové a babičky v Krucemburku se bojí chodit po příkrých schodech dolů a pro některé z nich je to vzhledem ke zdravotnímu stavu i cesta poměrně nebezpečná. Proto vznikla tato kampaň, která chce umožnít stavbu výtahu v Domově seniorů v Krucemburku.

Desítky známých osobností a firem darovaly do tohoto projektu svůj čas.👍 Miluju Prahu, nakladatelství Grada, Muzeum Karlova mostu a společnost Pražské Benátky pořádají v rámci tohoto projektu komentovanou procházku a projížďku lodí po stopách Juditina mostu spojenou s návštěvou muzea Karlova mostu s Davidem Černým z Miluju Prahu – objednávejte na tomto odkaze.

Nabízíme možnost pomoci seniorům v Krucenburku spojenou s jedinečným zážitkem procházky a projížďky lodí po stopách Juditina mostu s autorem knihy 25 tajemství Prahy Davidem Černým.

Komentovaná procházka a projížďka lodí po stopách Juditina mostu s Davidem Černým z Miluju Prahu

 • Kdy: 27. 4. 2019, 16:00 h.
 • Kde: V centru Prahy (přesné místo je uvedené na voucheru)
 • Cena: 1000,- Kč (v ceně je procházka po stopách Juditina mostu, návštěva muzea Karlova mostu, projíždka lodí v okolí Karlova mostu a kniha Davida Černého 25 tajemství Prahy s podpisem autora.)
 • Těšte se nejen na Davida, ale i jeho knihu s autogramem (knihy věnuje nakladatelství Grada).
  Nová kniha Davida Černého 25 tajemství Prahy – objednávejte na eshopu
 • Autor knihy 25 tajemství Prahy David Černý z MilujuPrahu.cz vás provede po stopách Juditina mostu. Uvidíte, co zbylo z prvního pražského mostu, který stál nedaleko Karlova mostu. Dozvíte se, jak se vrátily lampičky na balkonek domu U Obrázku Panny Marie na Kampě, autor knihy vysvětlí, proč socha Bruncvíka stojí na mostním pilíři a ne přímo na mostě jako ostatní sochy. Poslechnete si legendu o patronovi mostu a všech lidí od vody sv. Janu Nepomuckém, projdete se po Juditině mostě a uvidíte jediný dosud stojící oblouk mostu s nejstarším pražským vodočtem – reliéfem tváře tajemného Bradáče. Navštívíte Muzeum Karlova mostu, kterým vás provede ředitel muzea Zdeněk Bergman. Ten vám ukáže, jak se ve středověku stavěly kamenné mosty. Na závěr se projedete se spoleností Pražské Benátky patentní lodí typu Vodouch kolem Karlova mostu, uvidíte červené kameny, ze kterých byl most vystavěn a které se těžily na Petříně, a Staroměstský jez. Čertovkou vás loď zaveze až ke kolu Velkopřevorského mlýna, kde, budete-li mít štěstí, spatříte i vodníka Kabourka.
  Jediný dosud stojící oblouk Juditna mostu v tajemném podzemí pod klášterem křižovníků s červenou hvězdou
 • S sebou mějte vytištěný voucher, který koupíte zde.
 • Procházka je pro skupinu max. 20 osob.
Plavbas pod obloukem Juditina mostu – Foto: Pražské Benátky

Komentovanou procházku a projížďku lodí po stopách Juditna mostu objednávejte na tomto odkazu.

Komentovaná procházka a projížďka lodí po stopách Juditina mostu s Davidem Černým z Miluju Prahu

Celá částka putuje na projekt Dáme výtah, který zaštiťuje Český rozhlasJežíškova vnoučata. Vybírá se celkem 1 200 000 Kč na stavbu výtahu v Domě s pečovatelskou službou v Krucemburku. Pokud se v rámci akce Dáme výtah vybere vyšší částka, použijí se peníze na další přání z projektu Ježíškova vnoučata. Slevomat je partnerem projektu, z prodeje si žádné peníze nenechává. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Total
2
Shares