Poslední dubnový víkend bude patřit čarodějnicím. Noci z 30. dubna na 1. května se také jinak říká Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine. Během této noci se lidé scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara.

BANNERFINAL01

V Praze se bude v noci ze soboty na neděli slavit hned na několika místech. Připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších akcí spojených s pálením čarodějnic. Nechte se inspirovat.

Jarní břevnovské trhy s pálením čarodějnic 2016

Břevnovský klášter

1924_4

V sobotu 30.dubna 2016 se uskuteční u Břevnovského kláštera na Praze 6 patnáctý ročník akce Jarní břevnovské trhy s pálením čarodějnic. Pro návštěvníky je nasmlouváno 15 stánků řemeslníků a farmářů ( uzeniny, víno, sýry, hračky, koření aj.) Pro labužníky jsou připraveny k občerstvení kvalitní české uzeniny, bramborové spirálky, trdelník, grilované sýry, rozpečený raclete a další pochoutky. Čepovat se bude šest druhů piv z pivovarů Herold a Plzeňský prazdroj v prodeji budou i točené limonády.

Pálení čarodějnic ve kbelském parku

Centrální park Kbely

2016_04_30_carodejnice

Městská část Praha 19 ve spolupráci se sdružením Kbely – Náš domov pořádají pálení čarodějnic ve kbelském centrálním parku. Tématické soutěže včetně vyhlášení nejlepších masek a nejzajímavějších loutek, rej čarodějnic, salon krásy, čarodějnická škola v podání čarodějnic z divadla Prima den a možná přijde i Harry Potter!

Rituálně zatančí a ohňovou show předvedou tanečnice Ambrosie. Chutné občerstvení, opékání buřtíků i pouťové atrakce nebudou chybět. Od 19h kapela HOLOKRCI spolu s překvapením.

Čarodějnice ve Žlutých lázních

Žluté lázně

banner-carodejnice

Přijďte si užít tradiční čarodějnice 30.4.2016 v tradičním country stylu. Po zapálení velkého čarodějnického ohně v 18 hodin následuje koncert Věry Martinové a další program.

Čarodějnice na Ladronce

Ladronka

header-bg

Slet Čarodějnic na Ladronce je tradiční akcí nejen pro obyvatele Prahy 6, ale pro celé město i okolí. Čarodějnice na Ladronce patří každoročně mezi největší filipojakubské oslavy u nás! Nejen díky svému bohatému doprovodnému programu, ale hlavně díky nezapomenutelné přátelské atmosféře jsou také akcí nejnavštěvovanější.

Čarodějnice na Chvalské tvrzi

Chvalský zámek

V odpoledním programu od 14 hod. uvidíte dětská hudební, taneční i sportovní vystoupení a zdara bude otevřen salon „Vypadáš skvěle“ pro děti s malováním na obličej, hair-stylingem a líčením pro maminky.

Nebudou chybět hry a kouzlení na pódiu s Kamilem Burdou, moderátorem hlavního programu pak bude Petr Lesák. Nebude chybět malý i velký oheň, opékání buřtů a krásný závěrečný ohňostroj.

Čarodějnice na bobovce

Bobová dráha Prosek

carodejnice-2016

Na travnaté ploše před Bobovou dráhou se podle dlouhodobé předpovědi slétnou poslední dubnový den čarodějnice a čarodějové ze širokého okolí. Minulý rok jich tu bylo určitě přes 500! Pro děti budou od 15h do zapálení hranice připraveny kreativní i sportovní hry s tématikou čarodějnic a pro nejmenší čarodějnické omalovánky. Těšit se můžete třeba na let zručnosti čarodějnic na koštěti, budeme vyrábět čarodějnické amulety či zkoušet hbitost jazyka čarodějů a čarodějnic.

Zapálení hlavního ohně kolem 19:00 hodin. Vstup a parkování zdarma.

Malostranské čarodějnice svolávají slet 2016

Malá Strana

12994326_923498004433939_4945756613596458518_n

Košťata, kocoury, žáby, netopýry a jinou havěť s sebou, neorganizovaní přijdou s lampióny a buřty. Okolo 19 hodiny bude průvod vyrážet z Malostranského náměstí po trase: Mostecká – Karlův most – do parku Kampa.

ČARODĚJNICKÝ SLET U PŘIPRAVENÉ HRANICE NA KAMPĚ po 20h.

Pálení čarodějnic, rej přítomných neupálených čarodějnic, jedubab, bosorek a jiných meger. Opékání buřtů, koncerty, stánky s dobrotami, staročeský kolotoč a střelnice…a spoustu dalšího.


Máte tip na zajímavý koncert, výstavu, divadlení představení nebo jinou kulturní událost konanou v Praze? Napište nám na mail milujup@gmail.com. O vaše tipy se podělíme s ostatními fanoušky Miluju Prahu.