V roce 1982 navštívil brazliský spisovatel Paulo Coelho se svou ženou Prahu. Ve Zlaté uličce si od tamního pouličního kreslíře koupil obrázek. Za odměnu pak od něj dostal ještě jednu kresbu s portrétem své ženy.

BANNERFINAL01

Už 19. března bude Paulo Coelho opět v Praze a s autorem těchto kreseb by se znovu rád setkal. Níže předkládáme do češtiny volně přeloženou výzvu samotného Paula i s naskenovanými obrázky. Nevíte náhodou o kterého kreslíře se jedná?

Drazí přátelé

V roce 1982 jsme se já a má žena rozhodli vycestovat do ciziny. Během několika měsíců jsme navštívili mnoho zemí a v lednu roku 1982 jsme dorazili také do Prahy (tehdy to bylo ještě v době komunistického režimu).

Jednoho nedělního rána, 24 ledna,  jsme ve Zlaté uličce zahlédli osamělého umělce jak něco kreslí. Byla zima, mrzlo a ten muž tam seděl a dělal to co ho baví (dnes jsou tam takových desítky). Já a má žena jsme byli jediní lidé, kteří se tam tehdy procházeli. Rozhodl jsem se koupit si jeden z umělcových obrázků. Tak moc jsem ho potěšil, že pro nás nakreslil zdarma ještě jeden obrázek, portét mé ženy. Trochu jsem se za to styděl, ale když jsem ho tehdy pozoroval, pomyslel jsem si: „Tohle je úžasný příklad i pro mě. Nikdo tu není, nikdo si od něj nic nekupuje, ale on tu přesto sedí a dělá to, co ho baví.“

Nakonec jsem mu dal DVA DÁRKY. Jediné dvě věci, které jsem měl zrovna v kapse.

19. března budu v Praze a rád bych se s ním opět setkal. Byl by mým ctěným hostem. Nejspíš už dávno dělá něco jiného. Když jsme se s ním tenkrát setkali tak mu mohlo být kolem 25 let. Poznám, že je to on právě díky těm DVĚMA dárkům, které jsem mu tehdy dal a které bych chtěl, aby přede mnou identifikoval.

Pokud máte jakékoliv informace, které mě k němu mohou dovést, prosím napište mi na email: marcelojosemendonca@hotmail.com

Email musí samozřejmě obsahovat informace o zmíněných dárcích.

S láskou

Paulo

Sken signatury z obrázku, který nakreslil neznámý umělec - zdroj: paulocoelhoblog.com
Sken signatury z obrázku, který nakreslil neznámý umělec – zdroj: paulocoelhoblog.com
Obrázky neznámého umělce, který kreslil v roce 1982 ve Zlaté uličce - Zdroj: paulocoelhoblog.com
Obrázky neznámého umělce, který kreslil v roce 1982 ve Zlaté uličce – Zdroj: paulocoelhoblog.com

 

Originální znění dopisu naleznete na oficiálním blogu autora.

výstava 3