Po roce se mohou obyvatelé a návštěvníci Prahy opět těšit na množství oslav a doprovodných akcí spojených s mikulášským víkendem. Vybrali jsme pro Vás několik z nich. Kam se letos vypravíte Vy?

BANNERFINAL01

Čerti na Čertovce

Společnost Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem pražských pověstí a strašidel připravila na předvečer svátku sv. Mikuláše (5. 12. 2015) již tradiční čertovské plavby pro děti a jejich rodiče. První loď vypluje v 17:30 z podzemního přístaviště Judita (Křižovnické náměstí č.3). Při třicetiminutové plavbě na Vás čerti vychrlí strašidelné pověsti a příběhy plné ohně. Na řece se potkáte i se samotným Mikulášem, který hodné děti náležitě odmění. Nenechte si ujít Čertovku plnou odlesků čertovských ohňů. Vstupné na akci je pro děti do 6 let zdarma, pro dospělého za 120 Kč a pro ostatní děti za 80 Kč. Využít můžete také zvýhodněného rodinného vstupného 2+2 za 300 Kč.

V předvečer svátku svatého Mikuláše bude Muzeum Karlova mostu otevřeno za symbolických 20 Kč. Návštěvníci mohou zhlédnout výstavu – Jak se rodí betlém. Těšit se mohou také na tradiční slaměný a rybí betlém v nadživotní velikosti.

Čerti na Čertovce
Čerti na Čertovce

Tradiční mikulášská fireshow

Již 14. pokračování mikulášské fireshow v podání Tribo Fuego se uskuteční v sobotu 5. prosince 2015 před kostelem na náměstí Míru. Bubny se rozezní a ohně roztočí už v 19 hodin, přijďte včas! Letos akce proběhne s požehnáním místního faráře i se svolením MČ Prahy 2.

Tradiční mikulášská fireshow
Tradiční mikulášská fireshow

Mikuláš na Zahradách

O víkendu od 5. do 6. prosince 2015 přivítají Zahrady pod Pražským hradem návštěvníky v mimořádné otevírací době. Zahrady budou otevřeny od 11.00 do 17.00 hodin při konání akce „Mikuláš na Zahradách“. Jedná se o jednu z mimořádných akcí tohoto roku s možností ochutnávky moštu a vína nejen z naší zahradní sklizně, ale i svařeného vína k zahřátí. Akce je organizovaná ve spolupráci s Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského, kde bude probíhat doprovodný program pro děti.
Zpřístupněna budou ty části zahrad, které budou z hlediska vývoje počasí pro návštěvníky bezpečné. Pro děti se budou konat ukázky šermu a dobových bojových umění. Cena vstupného bude upravená, děti do 18 let budou mít vstup zdarma, dospělí poloviční vstupné.

Palácové zahrady
Palácové zahrady

kalendarbannerchalabala

Mikulášský charitativní bazar

V prostorách Pražské křižovatky – kostela sv. Anny se v sobotu 5. prosince od 14.00 do 18.00 hodin uskuteční již tradiční Mikulášský charitativní bazar nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Letos se jedná o již jedenáctý ročník! Stejně jako v předešlých letech si budete moci i letos nakoupit v předstihu vánoční dárky a jejich koupí přispět na dobrou věc. Můžete si také v klidu poslechnout doprovodný hudební program a pro děti bude samozřejmě připravena mikulášská nadílka.

Mikulášský charitativní bazar
Mikulášský charitativní bazar

Mikulášské jízdy parním vlakem

O mikulášském víkendu budete mít ideální příležitost svézt se historickými vlaky. Parní vlak bude po oba dny vyjíždět z nádraží Praha-Smíchov a projede postupně několik tras po pražských tratích a také k hradu Karlštejn. V čele parního vlaku pojede lokomotiva řady 475.179 (Šlechtična). Na sobotu je připravena i večerní jízda parního vlaku noční osvětlenou Prahou a také pro Pražském Semmeringu obohacená ohňostrojem na nádraží Praha-Zličín. Více informací ohledně jízdného a přesné rozpisy jízd naleznete na tomto odkazu.

Parní lokomotiva - zdroj: České dráhy, a. s.
Parní lokomotiva – zdroj: České dráhy, a. s.

Mikulášská nadílka v Aquacentru Šutka

Pro děti je připravený bohatý program plný zábavy, tance, soutěží a her s možností vyhrát zajímavé a hodnotné dárky. Ti nejšikovnější mohou vyhrát volné vstupy do areálu Aquacentra Šutka či kurzy beachvolejbalu pro děti do 19ti let zdarma.  Mikuláš a jeho přátelé budou mít připraveno mnoho sladkých dobrot a dárků. Akce se koná neděli 6. prosince od 11.00.

Mikulášská nadílka v Aquacentru Šutka
Mikulášská nadílka v Aquacentru Šutka

Mikuláš naděluje v Harfě

Celý Mikulášský program odstartuje v 16 hodin, kdy jsou pro malé návštěvníky nachystány zábavné hry a soutěže. Mikuláš s čertem a andělem se objeví v 18 hodin a všem hodným dětem rozdají drobné dárečky. V průběhu celého odpoledne bude u pódia probíhat zábavný doprovodný program. Rodiče se kromě radosti svých ratolestí mohou těšit na program, který si pro ně připravila Všeobecná zdravotní pojišťovna. V jejich stánku si mohou zdarma nechat změřit tlak a množství tuku v těle. Dále se od zástupců dozví novinky v nabídce pojišťovny. Partnery akce jsou AKM papírnictví, Bambule a Albert Hypermarket.

Mikuláš naděluje v Harfě
Mikuláš naděluje v Harfě

Chystáte se vypravit na některou z mikulášských akcí? Pošlete nám fotografie Mikulášů, andělů a čertů na milujup@gmail.com – rádi o ně doplníme naše adventní album.