Sto Zvířat – Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách

02. 02. 2014   19.30 - 22.15

Palác Akropolis, Kubelíkova 1548/27, Praha 3, Česká republika

Zobrazit na mapě
nahrávám mapu....

Hudba Hudba
Sto Zvířat - Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách

Jde o speciální koncerty, kdy kapela předvede kompletní albové menu, doplněné o pár starých hitovek. Všechny koncerty budou mít vždy odpolední a večerní verzi, na divácích bude záležet, jestli se vypraví se svými malými ratolestmi v 15.00 nebo s většími puberťáky či sami v 19.30 hodin. Všechny čeká nejen výpravná scéna, nové písně, milí hosté, ale i spousta dalších překvápek.

PROBUĎTE VE VAŠEM DÍTĚTI ZVÍŘE! (JESTLI UŽ SE DÁVNO NEPROBUDILO…)

STO ZVÍŘAT – TLUSTEJ CHLAPEČEK SE VČELOU V KALHOTÁCH aneb gangsta zpívánky…

Téma tak trochu „jiných“ písní, bylo ve vzduchu už několik let a to nejen kvůli těm 18 dětem, které členové kapely mají…Textař a saxofonista Tomáš Belko vytáhl ze šuplíku texty, které mnohdy vznikly už v jeho adolescentním věku, doplnil je několika současnými a vzniklo tak zatím nejhravější a nejpestřejší album kapely, kde pod hudbou je podepsán zpěvák a perkusionista Honza Kalina a jedná se tak o „manželský“ projekt této letité autorské dvojice.

V textech 15 písní a jedné básničky, které na albu naleznete, ať už je to Nechutná čivava, Lamy a větrolamy, Potkala vrána pelikána, Opravdový mlž, Hacienda nebo Sušená švestka, se vychází z rozpočítadel, bajek nebo dětských říkaček, ovšem Tomáš Belko je posouvá významově ostře do „svého“ zvláštního světa a děti rozhodně nešetří. Mnohdy to působí tak, že Zvířata natočila i svoje nejdrsnější album, ale letitá otcovská a pedagogická zkušenost obou tvůrců mluví jasně: dítě je rovnocenný partner, a tudíž není třeba ho nijak podceňovat, ale ani zbytečně rozmazlovat…

V hudbě, která je pro jeho rukopis typicky rytmická, vzdává Honza Kalina hold svým oblíbeným kapelám a to napříč žánry. Proto tu najdete nejen ska a reggae, ale starý swing, doo-wap, latinu, ethno, rockabilly i vojenský pochod. Zkrátka takový pokus o malou hudební encyklopedii, aby děti měly šanci seznámit se i s žánry, které se v rádiích příliš nehrají.

Na albu kromě kompletní desetičlenné sestavy Sto zvířat (Jana Jelínková – zpěv, Honza Kalina – zpěv, perkuse, Jan Beruška Šobr – kytara, Petr Hostinský – zpěv, klávesy, Wilco Versteeg – baskytara, Miki Nop – bicí, Tomáš Belko – tenorsaxofon, Jiří Hanzlík – barytonsaxofon, Martin Kachna Líska – trombon, Pavel Herzog – trubka) hostují stálí spolupracovníci kapely: vokalista a multiinstrumentalista Filip Nebřenský, saxofonistka Markéta Smejkalová, vokalistky Alena Průchová, Kateřina Augustinová, Zuzana Ďurdinová a mnozí další.

Každá píseň má navíc jakéhosi patrona, který je mimořádnou Zvířaty oblíbenou osobností a je zároveň mistrem ve svém oboru, zde však hraje na zcela absurdní nástroj. A tak na albu uslyšíte Radima Hladíka hrát na tenisovou raketu, Marka Ebena chrastit na dešťovou hůl, Jaroslava Svěceného hrát smyčcem na ramínko, Báru Polákovou tleskat, Františka Kopa bublat brčkem v limonádě, Roberta Kodyma hrát na nafukovací balonek, Jaroslava Uhlíře na triangl, Jiřího Macháčka pochodovat, Davida Černého hrát na guiro, divadelníky VOSTO5 luskat, mistra Evropy v boxu Ondřeje Palu hrát rukavicí na kopák a mnoho dalších oblíbenců kapely účinkovat v naprosto nečekaných partech.

Album TLUSTEJ CHLAPEČEK SE VČELOU V KALHOTÁCH vyšlo 1.12. 2013, stejně jako 4 předchozí alba STO ZVÍŘAT na labelu 100PROmotion.

Palác Akropolis | Kubelíkova 1548/27, Praha 3, Česká republika

Napsat komentář