VELKÉ LOUČENÍ. Klasické tramvaje T3 zůstaly už jen na nostalgické lince

Klasická tramvaj T3, která více než 50 let tvořila kolorit Prahy jezdí už jen na nostalgické lince číslo 23. Posledními „té trojkami“ na běžných linkách zůstane 350 tramvají T3R. P a 33 nízkopodlažních tramvají T3R. PLF. To jsou však již od základu zrekonstruované T3 s novou elektrickou výzbrojí a značně upraveným interiérem.

Nová nostalgická linka je v provozu v úseku Královka – Malovanka – Pražský hrad – Královský letohrádek – Malostranská – Malostranské náměstí – Újezd – Národní divadlo – Národní třída – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Vinohrady – Zvonařka.

Posledním útočištěm legendárních T3 se stala vozovna Žižkov se svou typickou silně vytíženou linku číslo 9. Průvodcem ve filmu je řidič Josef Fischer, který poprvé řídil tramvaj v roce 1969 – tedy v době, kdy ještě nebylo metro a kdy na tramvajové dopravě spočíval největší podíl přepravených cestujících v Praze.

Toto tričko s tramvají si můžete objednat na našem eshopu.

Podívejte se na film Jeden den s tramvají T3.

Tramvaje T3 se vyráběly od počátku 60. let až téměř dokonce století v ČKD Tatra. Celkově se T3 vyrobilo téměž 14.000 kusů a jde tak o vůbec nejrozšířenější typ tramvaje na světě. Tramvaj jezdila či dodnes jezdí v 10 státech a 49 městech.

Původní T3 byly na běžných linkách v Praze provozovány 55 let (1962-2017).  Ještě na začátku roku 2017 zůstalo v provozu 402 inovovaných vozidel odkazujících na slavnou tradici původních T3.

Napsat komentář