Sečteno, podtrženo! Možné koalice. Kdo se stane primátorem?

Pražské zastupitelstvo má 65 členů. Zasednou v něm zástupci 7 stran. ANO 2011 má 17 mandátů, TOP 09 16, Trojkoalice KDU-ČSL, Strana Zelených a STAN 8. ODS 8, ČSSD 8, KSČM 4 a Piráti 4 mandáty. Možné koalice tak jsou ANO 2011, Trojkoalice a ČSSD dohromady 33 hlasů nebo TOP 09, Trojkoalice, ODS, Piráti dohromady 36 hlasů nebo ANO 2011 a TOP 09 33 hlasů nebo TOP 09, ODS, ČSSD, Trojkoalice 40 hlasů nebo ANO 2011, ČSSD, ODS 33 hlasů atd. Nejpravděpodobněji se primátorem stane buď Adriana Krnáčová z hnutí ANO nebo Tomáš Hudeček z TOP 09.

Výsledky voleb v Praze a jednotlivých částech města najdete tady. 

ANO 2011 17 mandátů
22,08 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
Adriana Krnáčová, MA., MBA

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

54let, náměstkyně ministra vnitra pro veřejnou správu, Praha 6

74 736
2.
prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

64let, vysokoškolský profesor, Praha 2

73 806
3.
Ing. Patrik Nacher

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

39let, podnikatel, ochránce rozumných spotřebitelů, Praha 9

74 332
4.
Ing. Michal Hašek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

50let, technicko obchodní ředitel, Praha 7

72 518
5.
MgA. Eliška Kaplický Fuchsová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

36let, filmová producentka, Praha 6

74 116
6.
Ing. Radek Lacko

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

46let, ekonom, Praha 4

72 261
7.
JUDr. Petr Novotný

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

29let, patentový zástupce – právník, Praha 2

72 213
8.
Ing. Jarmila Bendová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 8

49let, ekonomie silniční a městské dopravy, Praha-Čakovice

72 664
9.
Bc. Libor Hadrava

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 9

52let, bezpečnostní manažer, Praha 13

71 655
10.
Jaroslav Štěpánek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 10

63let, manažer, Praha 10

71 389
11.
Radomír Nepil

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 11

29let, projektový manažer, Praha 8

71 487
12.
RNDr. Marcela Plesníková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 12

51let, pedagog, zastupitelka MČ Praha 13, Praha 13

71 822
13.
JUDr. Vladislava Veselá

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 13

30let, podnikový právník, Praha 3

71 659
14.
Ing. arch. Martin Polách

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 14

35let, architekt, Praha 6

71 854
15.
Ing. Karel Grabein Procházka

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 15

54let, podnikatel, Praha 1

71 184
16.
Ing. Jiří Haramul

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 16

60let, starosta MČ Praha – Březiněves, Praha – Březiněves

71 434
17.
Ing. Antonín Lébl

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 17

58let, ekonom, Praha 4

71 323
TOP 09 16 mandátů
20,07 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 1

35let, primátor HMP, VŠ pedagog, Praha 8

72 230
2.
Ing. Jiří Nouza

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 2

51let, náměstek primátora HMP, ekonom, Praha 4

67 094
3.
doc.Ing.Mgr. Martin Dlouhý, Dr.,MSc.

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 3

44let, radní HMP, vysokoškolský pedagog, Praha 3

67 336
4.
Ing. Eva Vorlíčková

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 4

52let, radní HMP, ekonomka, Praha 13

66 945
5.
Mgr. Petr Bříza

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 5

49let, předseda představenstva HC SPARTA PRAHA a.s., Praha 5

66 935
6.
Ing. Václav Novotný

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 6

55let, náměstek primátora HMP, ekonom, Praha 13

66 201
7.
Mgr. Albert Kubišta

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 7

38let, historik, zastupitel HMP, Praha 2

66 276
8.
Ing. Vladislava Hujová

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 8

51let, starostka MČ Praha 3, ekonomka, Praha 3

66 090
9.
Tomáš Jílek

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 9

43let, ekonom, manažer, Praha 6

65 825
10.
Mgr. Lukáš Manhart

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 10

32let, radní HMP, právník, Praha 8

65 869
11.
JUDr. Monika Krobová Hášová

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 11

51let, advokátka, zastupitelka HMP, Praha 1

65 773
12.
Mgr. Petr Prchal

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 12

58let, starosta MČ Praha 12, dokumentarista, učitel, Praha 12

65 775
13.
Ing. Milan Růžička

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 13

39let, podnikatel, Praha 15

65 329
14.
Ing. Jiří Hrabák

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 14

27let, finanční manažer, Praha 15

65 234
15.
Ing. Pavel Richter

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 15

48let, projektový manažer, Praha 5

65 356
16.
Ing. Marek Doležal

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 16

44let, zástupce starosty MČ Praha 9, obchodní ředitel, Praha 9

65 243
TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ – MÁTE PRÁVO 8 mandátů
11,22 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
Mgr. Petr Štěpánek, CSc.

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ – MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 1

49let, přírodovědec, VŠ pedagog, zastupitel MČ Praha 4, Praha 4

42 336
2.
Mgr. Jan Čižinský

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ – MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 5

36let, učitel, hlavní organizátor referenda v Praze 7, Praha 7

41 811
3.
Mgr. Petra Kolínská

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ – MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 4

39let, ombud.progr.Zelená úsporám,zastup.MČ Pha 6, Praha 6

40 148
4.
PhDr. Matěj Stropnický

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ – MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 11

31let, novinář, zástupce starostky MČ Praha 3, Praha 3

39 484
5.
Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ – MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 7

35let, konzultant kosmického výzkumu EU, zastup.MČ Pha 7, Praha 7

39 432
6.
Jan Wolf

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ – MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 2

42let, obchodní ředitel, poradce ministra kultury, Praha 18

38 408
7.
RNDr. Jana Plamínková

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ – MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 3

55let, starostka MČ Praha-Slivenec, Praha-Slivenec

38 714
8.
Ing. Miloš Růžička

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ – MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 6

51let, starosta MČ Praha-Ďáblice, Praha-Ďáblice

37 306
Občanská demokratická strana 8 mandátů
10,97 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

70let, lékař, vysokoškolský pedagog, Praha 2

44 830
2.
Filip Humplík

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

42let, nepolitický podnikatel, táta 5 dcer, Praha 4

36 894
3.
JUDr. Jaroslava Janderová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

64let, právník, podnikatel, Praha 1

36 376
4.
Bc. Alexander Bellu

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 4

27let, živnostník, Praha 3

36 260
5.
Ing. Alexandra Udženija

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 5

38let, finanční ředitelka, zastupitelka MČ Praha 2 a HLMP, Praha 2

36 998
6.
František Švarc

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 6

61let, starosta MČ Praha – Vinoř, Praha – Vinoř

36 184
7.
PharmDr. Petr Fifka

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 7

47let, farmaceut, manažer, Praha 4

35 911
8.
Ing. Ondřej Martan

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 8

32let, starosta MČ Praha – Běchovice, Praha – Běchovice

36 121
Česká strana sociálně demokratická 8 mandátů
10,43 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

51let, ředitel FN Motol, Praha 13

36 851
2.
Petr Dolínek

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

33let, předseda kontrol. výb. Zastup. hl.m.Prahy, Praha 6

34 866
3.
Ing. Mgr. Irena Ropková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 3

32let, právnička, Praha 3

34 918
4.
Ing. Karel Březina

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 4

41let, ekonom, předs. výb. pro dopr. Zastup. hl.m.Prahy, Praha 15

34 234
5.
Hana Nováková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 5

56let, zastupitelka MČ Praha 10, Praha 10

34 305
6.
Jan Slezák

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 6

53let, zástupce starosty MČ Praha 21, Praha 21

34 010
7.
Daniel Hodek

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 7

46let, zástupce starosty MČ Praha 1, Praha 1

34 115
8.
PhDr. Lukáš Kaucký

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 8

32let, náměstek ministra zahraničí, Praha 4

34 387
Komunistická strana Čech a Moravy 4 mandáty
5,91 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
Mgr. Marta Semelová

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

54let, poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Praha 12

20 048
2.
Petr Šimůnek

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

49let, 1.místopředseda ÚV KSČM, Praha 8

19 855
3.
JUDr. Ivan Hrůza

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

60let, podnikový právník, Praha 6

19 760
4.
PhDr. Helena Briardová

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 4

67let, novinářka, Praha 6

19 382
Česká pirátská strana 4 mandáty
5,31 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
Mgr. Bc. Jakub Michálek

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 1

25let, právník zaměřující se na svobodný přístup k inf., Praha 8

24 415
2.
Ondřej Profant

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 2

26let, informatik specializovaný na svobodný software, Praha 7

20 765
3.
Mikuláš Ferjenčík

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 4

27let, protikorupční aktivista, lektor kurzů zábavné log., Praha 3

20 353
4.
Adam Zábranský

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 3

20let, student práv a wikipedista, Praha 16

19 580
Tagy:  

Napsat komentář